2/65
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Tradycyjnie w przededniu państwowych świąt oddawano do...
fot. Archiwum Ziemi Kaliskiej ©

Tradycyjnie w przededniu państwowych świąt oddawano do użytku nowe drogi, zakłady czy domy kultury. Przed 50 laty także w grodzie nad Prosną nie zabrakło inwestycji, którymi mogła się pochwalić władza. Do uruchomiona została m.in. nowa zajezdnia PKS przy ul. Wrocławskiej oraz konserwiarnia w Zakładach Mięsnych. Niebawem miały zostać otwarte nowe hale Kaliskiej Odlewni Części Samochodowych i rozpoczęto budowę wytwórni pasz Bacutil. Przy okazji 1 maja robotnicy ustami sekretarzy komitetów zakładowych PZPR podejmowali różne zobowiązania produkcyjne. W 1952 r. "ofiarna załoga" Kaliskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego zobowiązała się oddać do użytku ciągu miesiąca Dom Aktora a na 22 lipca zakończyć budowę oddziału zakaźnego w szpitalu. Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera! Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się! Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm. Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Polecamy

Przegląd tygodnia od 23.02 w Ostrowie WielkopolskimTygodniowy przegląd prasy w Ostrowie Wielkopolskim, (23.02-29.02.2020)

Przegląd tygodnia od 23.02 w Ostrowie WielkopolskimTygodniowy przegląd prasy w Ostrowie Wielkopolskim, (23.02-29.02.2020)

Dodaj ogłoszenie