25 medali pływaków KKS Włókniarz 1925 Kalisz! ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz sekcja pływacka
Reprezentanci KKS Włókniarz 1925 Kalisz wywalczyli 25 medali (8 złotych, 9 srebrnych i 8 brązowych) podczas Zawodów o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Pływackiego, które w niedzielę zostały rozegrane w Poznaniu. Kaliska ekipa była najliczniejszą w gronie 27 klubów startujących w imprezie, bowiem wśród 421 zawodników aż 46 reprezentowało KKS!

25 medali pływaków KKS Włókniarz 1925 Kalisz!

Liczna ekipa KKS Włókniarz 1925 Kalisz była jednocześnie jedną z najlepszych, bowiem kaliszanie zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej za Wartą Poznań i AZS AWF Poznań.

Daniem Wytwer z pucharem!

Spośród kaliskich pływaków znakomicie spisał się Daniel Wytwer, który triumfował w niezwykle wymagającym wyścigu open na 200 m delfinem, zdobywając Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Pływackiego. Ponadto podopieczny trenera Dominika Grudzińskiego zajął drugie miejsce na 100 m delfinem i trzecie na 50 m stylem dowolnym wśród pływaków 16-17 letnich.

Z kolei Łukasz Szymański triumfował na 50 i 100 m stylem grzbietowym wśród zawodników 16-17 letnich oraz był trzeci na dystansie 50 m delfinem. Gabriela Kubczyk zwyciężyła na 50 m delfinem oraz zajęła drugie miejsce na 50 i 100 m stylem dowolnym wśród pływaczek 16-17 letnich.

Nikodem Przybyło wygrał na 50 m delfinem oraz był drugi na 50 i 100 m stylem dowolnym w gronie zawodników 14-15 letnich. Natomiast Filip Idzikowski wywalczył złoto na 50 m stylem dowolnym oraz srebro na 100 m kraulem i delfinem wśród pływaków 10-11 letnich.

Dawid Borkowski był pierwszy na 50 m stylem klasycznym, drugi na 100 m żabką i trzeci na 100 m stylem grzbietowym wśród zawodników 10-11 letnich. A Stanisław Wiśniewski zwyciężył na prestiżowym dystansie 100 m stylem dowolnym wśród pływaków 16-17 letnich.

Na podium było więcej kaliszan

Na podium stawali także: Amelia Świątek – druga na 100 m kraulem i trzecia na 50 stylem dowolnym oraz na 100 m stylem klasycznym wśród zawodniczek 12-13 letnich, Gabriela Golanowska z brązem na 100 m stylem dowolnym w gronie pływaczek 14-15 letnich, Nadia Krajewska – brązowa medalistka na dystansie 100 m stylem klasycznym wśród 14-15latek i Oskar Tyc – trzeci na 100 m żabką wśród pływaków 16-17 letnich.

Podopieczni trenerów Dominika Grudzińskiego, Bogumiła Żyro, Jakuba Stefaniaka i Michała Mikołajczyka nie tylko zajmowali miejsca na podium, ale jednocześnie poprawiali rekordy życiowe.

Przygotowanie zawodników KKS Włókniarz 1925 Kalisz do startu było możliwe dzięki dotacji z Urzędu Miasta Kalisza na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz środkom pozyskanym z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]