Adam Borowski najlepszym juniorem Pucharu Polski w boksie tajskim! ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
Adam Borowski wygrał Puchar Polski w boksie tajskim
Adam Borowski wygrał Puchar Polski w boksie tajskim Kruk Gym
W miniony weekend w Kielcach odbył się Otwarty Puchar Polski 2022 w boksie tajskim pod patronatem Polskiego Związku Muaythai. Kaliskie Centrum Sportowe Kruk Gym reprezentowali: Adam Borowski, Wiktor Ciesielski oraz trener Aleksander Kruk.

Adam Borowski najlepszym juniorem Pucharu Polski w boksie tajskim!

W zawodach znakomicie spisał się Adam Borowski , który w kategorii junior do 67 kg po czterech dynamicznych pojedynkach zajął pierwsze miejsce. Jednocześnie kaliszanin zdobył puchar dla najlepszego juniora zawodów.

Warto dodać, że dzięki znakomitemu występowi utalentowany zawodnik zagwarantował sobie miejsce w reprezentacji Polski na Puchar Europy, który odbędzie się pod koniec listopada w Turcji.

Z kolei Wiktor Ciesielski, również junior w wadze do 67 kg, po dwóch zaciętych pojedynkach, zakończył rywalizację w ćwierćfinale. - To było cenne doświadczenie, które zaowocuje w kolejnych startach młodego tajboksera - podkreśla trener Maciej Kaczmarek.

Dodajmy, że w niedzielę wieczorem wrócił do Polski inny młody zawodnik Kruk Gym Maciej Herbich. Od 3 do 9 października przebywał z reprezentacją Polski w K-1 na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata WAKO w kickboxingu we włoskim Lido di Jesolo. Pierwszą walkę wygrał po spektakularnym nokaucie z reprezentantem Australii, ale w drugiej przegrał na punkty z doświadczonym kickbokserem z Czech i skończył rywalizację na ćwierćfinale bez medalu.