Arcane sezon 2 - premiera, fabuła, postacie, kótre powrócą i więcej. Co wiadomo o kolejnych odcinkach serialu? Sprawdźcie

Anita Stryjewska
Anita Stryjewska
Niewinny uśmiech może zmylić ofiarę myślącą, że Jinx jest urocza ni niegroźna.
Niewinny uśmiech może zmylić ofiarę myślącą, że Jinx jest urocza ni niegroźna. Netflix/materiały prasowe
Arcane to serial Netflixa, oparty na uniwersum League of Legends. Znakomita produkcja podbiła serca fanów gier i nie tylko, a wszyscy z nich zgodnie czekają na 2 sezon. Oto, co wiemy o kolejnym sezonie Arcane, jego bohaterach i nie tylko. Sprawdźcie sami!

Spis treści

Tytułem wstępu: jeśli nie oglądaliście pierwszego sezonu Arcane, to tu możecie spodziewać się spoilerów! Jeśli jednak jesteście po seansie, to mamy dla was garść ciekawych informacji na temat kontynuacji serialu.

Zacznijmy od przypomnienia – Arcane to serial oparty na uniwersum popularnej gry League of Legends i jest efektem współpracy Riot Games oraz platformy Netflix, na której się ukazał. Produkcja ma 9 odcinków, każdy trwający po około 40 minut. Bohaterami Arcane są postacie doskonale znane z pierwowzoru w postaci gry, ale znalazło się też kilka stworzonych konkretnie na potrzeby ekranizacji gry.

Już od dnia premiery Arcane przyciągnął przed ekrany rzesze widzów i szybko stał się jednym z największych hitów platformy Netflix. Nic jednak dziwnego, ponieważ jest to produkcja praktycznie idealna:

  • wartka, ciekawa i świetnie rozpisana fabuła,
  • wyraziste postacie,
  • ciekawy przekaz,
  • znakomita ścieżka dźwiękowa.

Jedną z najmocniejszych stron Arcane jest jednak warstwa wizualna, ponieważ serial wygląda wprost niesamowicie i to nie tylko pod względem designu, ale i statycznie, ponieważ dynamiczne sceny również robią niezwykłe wrażenie. Trzeba przyznać, że twórcom Arcane udało się zrobić coś, co rzadko zdarza się przy filmowych czy serialowych adaptacjach – stworzyli serial zarówno dla fanów, jak i osób, które nigdy dotąd do czynienia z League of Legends nie miały. Nawet sam Hideo Kojima jest zachwycony najnowsza produkcją i stwierdził, że serial jest "niesamowity", a także stanowi "cyfrowe osiągnięcie wideo między realizmem a sztuką".

Obejrzałem cztery odcinki „Arcane”. To jest niesamowite! Wspaniale! Zostałem zaproszony na podgląd przed premierą i przepraszam, że go odrzuciłem. To cyfrowe osiągnięcie wideo między realizmem a sztuką, podążając śladami „Spider-Verse”, „Love”, „Death & Robots” i „Witness”! Przyszłość animacji i grafiki komputerowej! - Hideo Kojima

Arcane - sezon 2

Wysoka jakość i popularność produkcji sprawiły, że drugi sezon Arcane jest przez fanów wyczekiwany. Tym bardziej, że finał kończy się tzw. cliffhangerem, czyli ma otwarte zakończenie, zachęcające do poznania dalszej części wydarzeń. Stało się tak za sprawą Jinx, która wystrzeliła rakietę naładowaną kryształem hextechu wprost w salę narad rady Piltower. Co więcej, również wątki poszczególnych postaci pozostały otwarte.

Najważniejsze jednak, że 2 sezon Arcane na pewno będzie. Potwierdził to zarówno Netflix, jak i twórcy pierwszego sezonu, zajmujący się również kontynuacją. Tak więc, w końcu otrzymamy odpowiedzi na pytanie nurtujące po zakończeniu finałowego odcinka, a przynajmniej na ich część.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnej reakcji na pierwszy sezon Arcane i ciężko pracujemy z kreatywnymi czarodziejami w Riot i Fortiche, aby dostarczyć naszą drugą część. - Christian Linke i Alex Yee, współtwórcy serialu Arcane

Riot i Fortiche Production

Jak wiadomo, serial Arcane jest efektem ścisłej kolaboracji pomiędzy Netflix i Riot Gmes. Bezpośrednimi twórcami tej produkcji jest jednak niezależne Fortiche Production. Twórcy będą także odpowiadać za sezon 2 serialu, a Riot zachęcony owocami dotychczasowych prac postanowił zacieśnić współpracę ze studiem animacji. Firma Riot w związku z tym dodatkowo zainwestowała w to przedsięwzięcie, czego owocem jest umieszczenie jej dwóch przedstawicieli w radzie nadzorczej Fortiche Production.

Fortiche od dawna jest naszym integralnym partnerem, ale ta umowa gwarantuje, że będziemy ściśle współpracować przez kolejne dziesięciolecia. Trzymamy wysoko poprzeczkę wszystkim, z którymi pracujemy i nalegamy, aby rozumieli graczy dogłębnie i skupiali się na nich bez przerwy. Od pierwszego dnia współpracy Fortiche stawia doświadczenia graczy na pierwszym miejscu. Razem chcemy podnieść oczekiwania co do tego, jak gry mogą być reprezentowane w mediach. Jesteśmy dumni z Arcane, ale wiemy, że najlepsze dopiero nadejdzie. - Nicolo Laurent, szef Riot Games

Wciąż jednak Fortiche Production pozostaje niezależnym studiem, co w przyszłości może się oczywiście zmienić.

Fabuła sezonu 2 Arcane

Biorąc pod uwagę wydarzenia z pierwszego sezonu Arcane, możemy mieć pewność, że w drugim sezonie powrócą Vi i Caitlyn. Bohaterki z pewnością będą chciały powstrzymać Jinx oraz wydarzenia, które wprawiła w ruch. Fani serialu licznie domagają się także rozwinięcia relacji pomiędzy tymi postaciamii i choć Netflix nie zdradził wiele na ten temat, to podobno dopingujący temu "będą zadowoleni". Oczywiście Jinx z pewnością również ponownie pojawi się na ekranie, teraz już po ostatecznym (prawdopodobnie) wybraniu ścieżki. Przypuszczalnie więc będzie poszukiwana za swoje czyny, być może nawet przez własną siostrę.

Postacie z LoL powrócą w 2 sezonie Arcane.
Postacie z LoL powrócą w 2 sezonie Arcane. Riot Games/materiały prasowe

Otwarte pozostały także wątki Viktora, który wrócił do swego dawnego mentora. Profesor Heimerdinger spotkał natomiast Ekko i wraz z nim udał się do azylu, gdzie stacjonują Świetliki. Nie wiadomo oczywiście co stało się z poszczególnymi członkami rady po zamachu Jinx. Prawdopodobnie większość z nich zginęła, ale można wątpić, aby uśmiercono Jayce’a. Przeżyć mogła także Mel, która w wyniku wydarzeń może skłonić się ku wcześniejszym namowom matki. Z pewnością jednak dojdzie do eskalacji konfliktu pomiędzy Piltower i Zaun, których relacje i tak były dotychczas kruche, a ostatnią szansę na ich poprawę zniweczyła Jinx na koniec sezonu pierwszego.

Jace z Arcane o 2 sezonie

Wcielający się (głosowo) w postać Jayce'a Talisa aktor w jednej z ostatnich wypowiedzi ujawnił, że jego bohater powróci w drugim sezonie Arcane. Choć znany także z serialu Lucyfer - Kevin Alejandro, nie podał żadnych szczegółów, zdradził jednak, że nowe odcinki będą niezwykle emocjonujące.

Będziecie siedzieć na krawędzi swoich miejsc. Będziecie skonfliktowani w taki sposób, że nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Na przykład, wasze emocje zostaną wyciągnięte z was i będziecie w fazie „O MÓJ BOŻE!”. - Kevin Alejandro

Kevin Alejandro dodał również, że drugi sezon Arcane to jeden z "najfajniejszych" projektów, w jakich brał udział. Cały wywiad z aktorem na temat prac nad serialem Arcane, a konkretnie jego drugim sezonem, znajdziecie tutaj.

Jak powstawał serial Arcane

Wszyscy fani znakomitej animacji Arcane mieli nadzieję, że na ostatnim Netflix Geeked Week zostanie zaprezentowany zwiastun lub choćby nowy teaser drugiego sezonu. Niestety tak się nie stało. Zaprezentowano jednak inny projekt, związany z serialem, a mianowicie serię materiałów, pokazujących kulisy powstawania produkcji. Seria Arcane: Bridging the Rift, ponieważ taka jest jej nazwa, jest tworzona przez Riot Games i ukaże się w łącznie w pięciu odcinkach na serwisie YouTube.

Pierwszy odcinek serii zadebiutował 4 sierpnia 2022 roku, a kolejne pojawiały się w każdy kolejny czwartek .

Arcane docenione na gali Emmy 2022

W oczekiwaniu na drugi sezon serialu Arcane, mamy dla jego fanów dobre wiadomości. Produkcja została doceniona na minionej gali rozdania nagród telewizyjnych Emmy 2022 i na stałe zapisała się w historii. To bowiem pierwszy serial streamingowy, który dostał statuetkę! Do tej pory bowiem produkcje platform VOD traktowane były nieco po macoszemu i nie otrzymywał tych prestiżowych wyróżnień, ale Netlix (we współpracy z Riot oczywiście) przerwał tę passę. Co ciekawe, nie dzięki dotychczasowym hitom czy serialom aktorskim, a za sprawą tej znakomitej animacji na podstawie LoL-a właśnie.

Warto przy tym przyznać, że Arcane w wyścigu po nagrodę dla Najlepszego Programu Animowanego wygrało z naprawdę silnymi konkurentami, a wśród nich:

W minionych latach to właśnie ostatnie trzy produkcje zdobywały wyróżnienie, a w wyścigu stanęły dotychczas jeszcze dwie produkcje animowane Netflix - Big Mouth i BoJack Horesman. Żadnej z nich nie udało się jednak zgarnąć nagrody głównej.

Pytania do twórców i nowi bohaterowie

Twórcy serialu Arcane oraz jego kontynuacji poprosili fanów o zadawanie im pytań na temat produkcji za pośrednictwem serwisu Reddit. Oczywiście nie mogli on zdradzić zbyt wiele na temat fabuły nadchodzącego, 2 sezonu serialu anime, kilka z odpowiedzi jednak rozgrzały ciekawość.

Dowiedzieliśmy się więc, że rozwinięty zostanie wątek relacji Jinx i Ekko, a słowem przewodnim nowej odsłony jest według twórców "wojna". Jedną ciekawszych rzeczy jest jednak to, skąd brano inspiracje do drugiego sezonu Arcane. Po rozmowach podobno uznano bowiem, że dobrym kierunkiem będzie serial Peaky Blinders.

W jednym z najnowszych podcastów z twórcami produkcji ujawniono także, że w kolejnych odcinkach pojawią się aż trzy nowe postacie. Będą one jednak nowe dla widzów i jednocześnie będą to kolejni bohaterowie gry League of legends, którzy dołączą do serialu. Nie podano niestety kto to konkretnie będzie, ale wśród najczęściej wymienianych w spekulacjach są:

  • Warvick
  • Oriana
  • Janna

Premiera 2 sezonu Arcane

Drugi sezon Arcane jest już w produkcji (od listopada 2021 roku), ale nie będzie rychłej premiery. Jak poinformowali sami twórcy, nie powinno to potrwać sześć lat, jak w przypadku pierwszej odsłony. Zaznaczono jednak, że kontynuacja serialu Netflixa nie pojawi się w 2022 roku. Niestety, przypuszczalnie również 2023 rok jest mało prawdopodobny pod względem debiutu kolejnych odcinków Arcane.

To na razie wszystko, co wiadomo na temat 2 sezonu Arcane. Jeśli jednak pojawią się nowe wiadomości na ten temat, to z pewnością o nich poinformujemy.

Henry Cavill o serialu Arcane

Choć to nie do końca informacja związana z 2 sezonem, to jednak ciekawostka dotycząca serialu Arcane, więc postanowiliśmy wam ją zaserwować. Od premiery Arcane minęło już co prawda sporo czasu, jednak nie wszyscy mieli okazję się z nim zapoznać. Niedawno zaległości te za namową przyjaciela nadrobił jeden z ulubieńców graczy i kinomaniaków - Henry Cavill. Aktor znany m.in. z roli Geralta z Rivii za namową znajomego skusił się na seans anime na podstawie LoL. Podczas wywiadu udzielanego temu właśnie przyjacielowi, Henry Cavill podziękował mu za polecenie serialu i przyznał, iż nie mógł się od niego oderwać.

Naprawdę podobało mi się Arcane! Tak się cieszę, że mi o nim powiedziałeś. (...) nie mogłem przestać tego oglądać, a robiło się bardzo późno. (...) To jest niesamowite i jestem bardzo wdzięczny za to, że mnie w to wprowadziłeś, bo inaczej bym go przegapił. - Henry Cavill

Henry Cavill ogłosił także głosił jakiś czas temu, że zagra i będzie jednocześnie jednym z producentów nowego projektu w postaci serialu Warhammer 40,000 od Amazonu.

Zobacz też:Henry Cavill, czyli Wiedźmin w Warhammerze oczami sztucznej inteligencji. Robi wrażenie?

Sprawdź też:

Zobacz ulubione seriale w nowej jakości!

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Arcane sezon 2 - premiera, fabuła, postacie, kótre powrócą i więcej. Co wiadomo o kolejnych odcinkach serialu? Sprawdźcie - GRA.PL

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie