Bieg Chrystowskich. Prawie 300 osób biegało w niedzielę w Tłokini Kościelnej ZDJĘCIA

OPRAC.:
Bartłomiej Hypki
Bieg Chrystowskich. Prawie 300 osób biegało w niedzielę w Tłokini Kościelnej
Bieg Chrystowskich. Prawie 300 osób biegało w niedzielę w Tłokini Kościelnej Powiat Kaliski
Blisko 300 uczestników wzięło udział w niedzielę, 5 listopada, w Biegu Chrystowskich. Najwięcej zmierzyło się z głównym dystansem 10 km, ale do wyboru było również 5 km oraz Nordic Walking, który również odbywał się na dystansie 5 km.

- Było patriotycznie i sportowo. Bo właśnie na sportowy sposób, jak co roku, świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Dlatego, jeszcze przed rozpoczęciem biegu głównego w ramach Bieg Chrystowskich, który odbywał się tuż przy Pałac Tłokinia, wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" - relacjonuje Powiat Kaliski.

Bieg Chrystowskich - wyniki

W biegu głównym na 10 km w damskim gronie wysoką formę potwierdziła Olga Kazimirowa, która pokonała trasę w czasie 40:38, drugie miejsce zajęła Natalia Krawczyk z Kalisza (41:29), a na trzecim miejscu przybiegła Marlena Kocaj z Dobrzycy (41:51).

Wśród panów pierwszy na metę wpadł Bartosz Maśnicki z Konina (34:04), tuż za nim Tomasz Chudzicki z Łubna (34:09), a trzeci był kaliszanin Tomasz Perliński (35:25).

Bieg Chrystowskich dla Niepodległości był ostatnim z cyklu Biegowe Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Wcześniej zawodnicy biegli w "Wiośnie Cekowskiej" (Ceków-Kolonia), Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km (Stary Kiączyn), Biegu na pożegnanie lata - Żelazków 10 km (Żelazków). Biegacze, którzy ukończyli wszystkie 4 biegi (na dystansach głównych) byli sklasyfikowani w Grand Prix Ziemi Kaliskiej.

W klasyfikacji generalnej kobiet wygrała Marlena Kocaj, druga była Justyna Wróbel, a trzecia Katarzyna Werner. Męską rywalizację zwyciężył Bartosz Maśnicki, który wyprzedził kolejno Tomasza Perlińskiego i Daniela Napierałę.

W Biegu Chrystowskich nie zabrakło także zmagań dziecięcych. Łącznie pojawiło się blisko 180 młodych zawodników.

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ w zakładce "Wyniki".

Impreza sportowa odbyła się pod honorowymi patronatami starosty kaliskiego Krzysztofa Nosala oraz burmistrza gminy Opatówek Sebastiana Wardęckiego.

Siatkarki Energa MKS Kalisz po świetnym spotkaniu pokonały G...