Bieg Ptolemeusza w Kaliszu. Artur Kozłowski wygrał po raz siódmy! ZDJĘCIA Z METY

Andrzej Kurzyński
Artur Kozłowski, reprezentujący Drogbruk Team wygrał 39. Bieg Ptolemeusza w Kaliszu. Dziesięciokilometrową trasę pokonał on w czasie 31 minut i 33 sekund. Wśród ostrowian najszybszy był Blagodir Yuriy, który linię mety przekroczył jako siódmy. Najlepszą ostrowianka była Monika Ukleja

Pochodzący z Sieradza Artur Kozłowski, przez sześć kilometrów walczył z Pavlo Veterskym. Na szóstym kilometrze postanowił jednak zaatakować.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że kolejny raz udało mi się tutaj wygrać. Kalisz jest dla mnie szczęśliwy. Pogoda, trasa i kibice dzisiaj dopisali, także wszystko jest perfekt – powiedział tuż po wbiegnięciu na metę zwycięzca Biegu Ptolelemusza.

Bieg Ptolemeusza w Kaliszu - sprawdź wyniki

W ramach Biegu Ptolemeusza odbył się także Bieg o Puchar Wielkopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Poznaniu, V Ogólnopolski Bieg na 10 km o Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, 6. Międzynarodowy Bieg na 10 km o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu,a także bieg wewnętrzny Winiary i Przyjaciele.