Bieg Republiki Ostrowskiej 2016 [FOTO]

MWE
54 Bieg Republiki Ostrowskiej odbył się w niedzielę w Ostrowie Wielkopolskim. Na starcie biegu głównego stanęło blisko 900 osób.

Bieg Republiki Ostrowskiej to największa tego typu impreza w Ostrowie. Już w godzinach przedpołudniowych rozegrano biegi dla dzieci i młodzieży. Uczniowie szkół podstawowych pokonali trasę liczącą 600 metrów, a gimnazjaliści dystans dwa razy dłuższy. W porównaniu z poprzednim rokiem rozegrano dwa biegi więcej. Organizatorzy wyznaczyli starty w odstępach 10-mintowych. Czołowa trójka w każdym z biegów została nagrodzona medalami.

W samo południe nastąpił start do biegu głównego na dystansie 10 kilometrów.
Rozegrano go na atestowanej trasie, liczącej 5 kilometrów (uczestnicy pokonali dwie pętle). Pierwszy na mecie zameldował się Marcin Witkowski reprezentujący klub MKS Parasol Wrocław. Yuriy Blahodir, zwycięzca ostatnich dwóch edycji imprezy zdobył srebrny medal, mijając linię mety 6 sukund po zwycięzcy. Najlepszy czas wśród kobiet uzyskała Agnieszka Golak. Najstarszym zawodnikiem był reprezentujący KS Maraton Ostrów 77-letni Edward Gozdowski. Bieg główny ukończyło 818 osób.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)