BM Slam Stal odpadła z Pucharu FIBA

MWE
Na pierwszej rundzie eliminacji do Pucharu Europy FIBA zakończyli swoją przygodę z europejskimi parkietami koszykarze BM Slam Stal Ostrów. W czwartkowy wieczór nie zdołali odrobić strat z Izraela. Pokonali zespół Bnei Herzliya tylko jednym punktem (65:64).

Przez całą pierwszą kwartę Stalówka musiała gonić wynik. Rywale prowadzili już 5 oczkami, ale na pierwszej przerwie był remis 17:17. W drugiej odsłonie gospodarze zagrali lepiej. Odskoczyli nawet na 6 punktów, jednak w połowie pojedynku było tylko 32:31. Niestety, goście nie pozwolili podopiecznym trenera Emila Rajkovicia na zbyt wiele. Wygrali trzecią kwartę, a w czwartej, grając bez obciążenia, osiągnęli 6-punktową przewagę.

Ostatecznie skończyło się na minimalnej wygranej Stali, która z pewnością nie jest powodem do radości dla kibiców. Na takim, a nie innym wyniku zaważyła słaba skuteczność. Ostrowianie nie trafili aż 11 z 20 rzutów wolnych.
Najwięcej punktów dla BM Slam Stal zdobyli Mateusz Kostrzewski 13 i Aaron Johnson 11.