Centra Ostrów rozgromiła Włocłavię na wyjeździe

ŁB
Rewelacyjni spisali się piłkarze ostrowskiej Centry w pierwszym meczu ligowym rundy wiosennej. Podopieczni Marka Wojtasiaka rozbili na wyjeździe Włocłavię Włocławek 5:0!

Mecz od początku przebiegał pod dyktando Centry, już w pierwszych minutach meczu na listę strzelców mógł wpisać się Wandzel, jednak bramkarz gospodarzy wybronił strzał pomocnika Centry.

Później ostrowianie systematycznie powiększali swoją przewagę na boisku. Pierwszą bramkę w rundzie wiosennej dla Centry zdobył Jakub Michalski, który wykorzystał złe zagranie piłkarza gospodarzy, wpadł z piłką na pole karne i skutecznym strzałem otworzył wynik spotkania. Piłkarze Centry grali z dużym polotem i kombinacyjnie, efektem tego były kolejne trzy bramki, które zdobyła w tej połowie i do przerwy prowadziła 4:0.

Niestety od 43 minuty przyszło grać piłkarzom Centry w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę ujrzał debiutujący w barwach ostrowskiej ekipy Damian Izydorski.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, choć brak Izydorskiego był widoczny. Gospodarze próbowali zdobyć choćby honorową bramkę ale dobrze grający piłkarze Centry na to nie pozwolili. W końcówce meczu udowodnili swoją wyższość zdobywając piątą bramkę.

ZDJĘCIA Z MECZU WŁOCŁAVIA - CENTRA

Dzisiaj cały zespół zasłużył na słowa pochwały.

Dzięki wygranej ostrowianie awansowali na 6. miejsce w tabeli III ligi.

Włocłavia Włocławek - LKS "Centra" Ostrów Wielkopolski 0:5
Bramki: Jakub Michalski (15`,27`), Tomasz Adamiak (17`), M. Kucharski (33`), Żmija (85`)

Skład Centry: Żółtek, Lewandowski, Piróg, Adamiak, Sikora, Wandzel (88`Józefiak), Strączkowski (51`Skrzypczak), Michalski (81`Rodin), Sz. Kucharski (78`Żmija), Izydorski, M. Kucharski.