Chojniczanka - KKS Kalisz. Dramatyczny mecz juniorów w lidze makroregionalnej

Mariusz Kurzajczyk
Juniorzy KKS Kalisz przed meczem z Chojniczanką
Juniorzy KKS Kalisz przed meczem z Chojniczanką KKS Kalisz
Występujący w lidze makroregionalnej juniorzy KKS-u Kalisz rozegrali swój trzeci mecz i po raz drugi zremisowali, tym razem 3:3. W niedzielę, 19 marca 2023 roku gościli w Chojnicach i podzielili się punktami z tamtejszą Chojniczanką. Spotkanie obfitowało w bramki i zwroty akcji.

Spotkanie w Chojnicach dobrze zaczęli gospodarze, którzy do przerwy prowadzili 1:0, a w drugiej połowie zdobyli drugą bramkę, W 65 minucie, po strzale Wiktora Staszaka, młodzi kaliszanie złapali kontakt z rywalami, a potem było jeszcze lepiej.

Po bramkach Michała Ozdowskiego i rezerwowego Franciszka Leśniewskiego KKS-iacy objęli prowadzenie 3:2! Niestety, w samej w końcówce, po pechowym zagraniu ręką w polu karnym, rywale wykorzystali podyktowaną przez sędziego jedenastkę i mecz skończył się remisem 3:3.

- Mamy duży niedosyt, tym bardziej że podnieśliśmy się z wyniku 2:0, a co najważniejsze, w przekroju całego meczu to my byliśmy stroną przeważającą - komentują trenerzy Krzysztof Orzeszek i Adrian Wawrzyniak.

Chojniczanka Chojnice - KKS Kalisz 3:3 (1:0)
Bramki dla KKS-u: Wiktor Staszak, Michał Ozdowski, Franciszek Leśniewski.
KKS: Michał Stefaniak - Kacper Dudek, Maciej Paschke, Szymon Bora - Dawid Głowacki (70 Franciszek Leśniewski), Kamil Weber (55 Alan Kurcbach) Jakub Jener (82 Wiktor Kleczewski ), Oskar Twardowski - Hubert Augustyniak (kpt) (55 Szymon Widziak) Michał Ozdowski, Wiktor Staszak.