GKS Jastrzębie - KKS Kalisz. Remis po dramatycznym meczu. FILM

Mariusz Kurzajczyk
GKS Jastrzębie - KKS Kalisz 1:1
GKS Jastrzębie - KKS Kalisz 1:1 Arkadiusz Kogut - GKS Jastrzębie
W 6 kolejce eWinner II ligi GKS Jastrzębie zremisował 1:1 z KKS-em Kalisz. W dramatycznym meczu była czerwona kartka i dwa rzuty karne, w tym jeden obroniony.

Mecz dla KKS-u Kalisz zaczął się najgorzej jak można. W 7 minucie, po prostopadłym podaniu z głębi pola, Daniel Kamiński nie zdążył za Bartoszem Boruniem, przed polem karnym złapał go za rękę i w efekcie wyleciał z boiska.

- Moim zdaniem czerwona kartka została pokazana zbyt pochopnie, żółta się należała -

skomentował po meczu trener KKS-u Bartosz Tarachulski.

Do przerwy więcej z gry mieli goście, ale zabrakło groźnych, celnych strzałów. W 49 minucie powinno być 1:0, bo Dariusz Kamiński miał przed sobą jedynie Macieja Krakowiaka, przelobował kaliskiego bramkarza, ale piłka minęła słupek. Tymczasem w 51 minucie polu karnym sfaulowany został Piotr Giel, strzelający z 11 metrów Nestor Gordillo zmylił jastrzębskiego bramkarza i KKS objął prowadzenie.

Niestety. dwie minuty później, po rzucie rożnym z bliska wyrównał Szymon Gołuch. Gospodarze mogli wygrać ten mecz, bo w końcówce sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Karola Smajdora. Jedenastkę, wykonywaną przez Daniela Stanclika, świetnie obronił Krakowiak. Kaliszanie mieli jeszcze swoją szansę, bo Adrian Łuszkiewicz z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę!

- W pierwszej połowie, po czerwonej kartce, o dziwo, moja drużyna kontrolowała grę, utrzymywaliśmy się przy piłce. Szkoda, że zapanowała euforia po zdobyciu bramki, a goście wyrównali. Po świetnym meczu w Lublinie, gdzie wygraliśmy 3:0, liczyliśmy na to, że będzie podobnie - podsumował trener Tarachulski.

GKS Jastrzębie – KKS Kalisz 1:1 (0:0)

0:1 Nestor Gordillo 52, karny, 1:1 Szymon Gołuch 54.
GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Bartosz Boruń (80. Salvador Pryka), Kacper Kawula, Mateusz Słodowy, Jewhenij Zacharczenko, Dawid Szkudlarek – Daniel Szymczak (75. Natan Wysiński), Dariusz Kamiński (75. João Passoni), Przemysław Lech, Szymon Gołuch – Daniel Stanclik.
KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Nikodem Zawistowski, Kasjan Lipkowski, Filip Kendzia, Wiktor Smoliński, Daniel Kamiński – Kamil Koczy (75. Karol Smajdor), Mateusz Wysokiński (88. Kacper Dudek), Michał Borecki (63. Adrian Łuszkiewicz), Néstor Gordillo (88. Patryk Soboczyński) – Piotr Giel.
Żółte kartki: Kamiński, Gołuch (GKS) i Borecki, Lipkowski, Wysokiński, Smajdor (KKS).
Czerwona kartka: Daniel Kamiński (7, KKS Kalisz, za faul taktyczny).