MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza "Szukamy i Ratujemy" rekrutuje chętnych do pomocy innym

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
Wolontariusze Grupy Poszukiwawczo-Ratownicza "Szukamy i Ratujemy" podczas działań
Wolontariusze Grupy Poszukiwawczo-Ratownicza "Szukamy i Ratujemy" podczas działań Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Szukamy i Ratujemy
Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza "Szukamy i Ratujemy" zaprasza wszystkich, którzy chcą poświęcić swój wolny czas na niesienie pomocy osobom zaginionym na spotkanie rekrutacyjne. Grupa zachęca do współpracy.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza "Szukamy i Ratujemy" zaprasza do współpracy osoby pełnoletnie, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka i chcą poświęcić swój czas na niesienie pomocy obcym ludziom. Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się w sobotę, 8 czerwca, o godzinie 16:00 w siedzibie Stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy przy ulicy Grunwaldzkiej 72 w Ostrowie Wielkopolskim.

- Nie musisz mieć doświadczenia w poszukiwaniu osób zaginionych czy we współpracy ze służbami. Wszystkiego Cię nauczymy podczas półrocznego okresu kandydackiego, w trakcie którego poznasz zasady działania naszej grupy, zapoznamy Cię z technikami poszukiwań oraz użytkowaniem naszego sprzętu - informują przedstawiciele Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej"Szukamy i Ratujemy".

Podczas spotkania rekrutacyjnego ratownicy SiR opowiedzą o tym, czym się zajmują, jak działają i czego oczekują od rekrutów. Po części teoretycznej, zaplanowane są krótkie ćwiczenia w terenie, dlatego ratownicy proszą, by osoby, które przyjdą na spotkanie rekrutacyjne miały długie spodnie i obuwie zapewniające bezpieczne poruszanie się w terenie. Formularz zgłoszeniowy można wypełnić na stroniewww.szukamyiratujemy.pl. Dokumenty dostępne będą także na spotkaniu rekrutacyjnym.

- Jeśli nie jesteś pewny, czy to dla Ciebie - przyjdź do nas, pokażemy Ci wszystko na miejscu i będziesz mógł zdecydować, czy chcesz do nas dołączyć - wskazują ratownicy SiR.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza "Szukamy i Ratujemy" składa się z wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas na poszukiwanie osób zaginionych.

- Nie bierzemy za to pieniędzy. Stowarzyszenie "Szukamy i Ratujemy" istnieje od 2018 roku i funkcjonuje dzięki składkom członkowskim, dotacjom i pomocy dobrych ludzi. Dzięki temu możemy kupić paliwo, by dojechać na akcję czy kawę, by ogrzać się w nocy, w środku lasu. Tylko tyle i aż tyle. Poświęcamy swój wolny czas nie tylko na akcje poszukiwawcze, ale także ciągłe doskonalenie naszych umiejętności. Chcemy być najlepsi w tym, co robimy - informują przedstawiciele Stowarzyszenia "Szukamy i Ratujemy".

SiR działa na terenie południowej Wielkopolski, aktywnie współpracując z policją i strażą pożarną.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza "Szukamy i Ratujemy" rekrutuje chętnych do pomocy innym - Kalisz Nasze Miasto

Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto