II Ostrowski Ice-Mat Półmaraton. Rekord i świetne wyniki zawodników z naszego regionu [ZDJĘCIA]

Rekordowa liczba, 803 biegaczy, stanęła na starcie drugiej edycji II Ostrowskiego Ice-Mat Półmaratonu. Bieg wygrał Ukrainiec Jurij Blahodir, dla którego było to już kolejne zwycięstwo w Ostrowie.

Zawodnicy pobiegli na dystansie ponad 21kilometrów ulicami miasta, głównie śródmieściem, ale też i wschodnią częścią Ostrowa.

Bieg wygrał Ukrainiec Jurij Blahodir, dla którego było to już kolejne zwycięstwo w Ostrowie. W ubiegłym roku był on najlepszy w Biegu Republiki Ostrowskiej. Triumfator ukończył II Ostrowski Ice-Mat Półmaraton w czasie 1:11:30.

Tuż za nim na metę wpadł jego rodak Wołodymyr Timashow, a na najniższym stopniu podium po zawodach stanął Oleksandr Labziuk... również reprezentant Ukrainy.

Na czwartym miejscu uplasował się najlepszy z Polaków - Łukasz Hryciuk z Dębna był czwarty. Na wysokim szóstym miejscu finiszował Marcin Witkowski z Krotoszyna, a ósmy był kaliszanin, Krzysztof Górny.
Najlepszy z ostrowian, Rafał Czarnojańczyk, był osiemnasty.

Wśród pań zwyciężyła Agnieszka Janasiak z Poznania.