Julia Maik z medalem mistrzostw Polski seniorów w pływaniu. ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz sekcja pływacka
W Olsztynie z udziałem 356 zawodników z 77 klubów odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w pływaniu. W imprezie z powodzeniem wzięła udział reprezentantka KKS Włókniarz 1925 Kalisz - 17-letnia Julia Maik.

Julia Maik z medalem mistrzostw Polski seniorów w pływaniu

Start w mistrzostwach podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego rozpoczęła od występu w swojej koronnej konkurencji 50 m stylem dowolnym. W porannych eliminacjach, płynąc w najsilniejszej serii, Julia Maik zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie broniącej tytułu mistrzowskiego Korneli Fiedkiewicz z Juvenii Wrocław. Jak się okazało wynik Julii Maik - 25,04 s był drugim rezultatem eliminacji. Lepszy osiągnęła Fiedkiewicz (24,71 s).
Ostatecznie w wieczornym finale Julia Maik zdobyła srebrny medal, ustanawiając rekord życiowy kapitalnym wynikiem 24,74s. Złoto dla broniącej tytułu Kornelii Fiedkiewicz z Juvenii Wrocław (24.34 s), a brąz ex aequo dla Anny Dowgiert z Warty Poznań i Dominiki Sztandery z Juvenii Wrocław (24, 95 s).

W kolejnym dniu mistrzostw kaliszanka zwyciężyła w finale B na dystansie 50 m delfinem i ustanowiła kolejny rekord życiowy wynikiem 27,12 s.

Życiówka Julii Maik na 100 m kraulem

Niesamowity poziom miała rywalizacja na 100 m kraulem. W eliminacjach Julia Maik zwyciężyła i ustanowiła wynikiem 54,99 s rekord życiowy. W wieczornym finale popłynęła jeszcze szybciej (54,83 s), ale zajęła dopiero piąte miejsce! Szybsze były Kornelia Fiedkiewicz (52,76 s - minimum na mistrzostwa Europy), Dominika Kossakowska (54,14 s), Aleksandra Polańska z GOS Raszyn (54,43 s) i Anna Dowgiert (54,73 s).
Dodajmy, że reprezentantka KKS Włókniarz 1925 była najmłodszą zawodniczką finału i jedyną juniorką w tym gronie.

Mistrzostwa Polski w pływaniu. Złoty medal i... pech Julii M...