Julia Maik zdobyła dwa medale Mistrzostw Polski seniorów w pływaniu! ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
W Bydgoszczy odbywają się Zimowe Mistrzostwa Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów 17-18 lat w pływaniu/ Już pierwszego dnia dwa razy na podium stanęła reprezentantka KKS Włókniarz 1925 Kalisz Julia Maik! Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego jest jeszcze juniorką i w tej kategorii była dwa razy najlepsza w Polsce.

Julia Maik zdobyła dwa medale Mistrzostw Polski seniorów w pływaniu!

Julia Maik zaczęła zawody od zdobycia brązowego krążka na dystansie 50 m stylem dowolnym. W finale miała czas 24.87 s. Wyścig wygrała faworytka, medalistka mistrzostw Europy i finalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio Katarzyna Wasicka z AZS AWF Katowice

Złota medalistka miała czas 23.37 s. Za jej plecami toczyła się niezwykle zacięta walka o medale. Zaledwie o 0,02 s szybciej od Julii Maik finiszowała druga na mecie, broniąca tytułu mistrzowskiego Kornelia Fiedkiewicz z Juvenii Wrocław. Z kolei 0,02 s po pływaczce KKS-u do mety dotarła czwarta zawodniczka - Anna Dowgiert z Warty Poznań.

Już trzy kwadranse później Julia Maik stanęła do finałowej rywalizacji na dystansie 100 m delfinem i sprawiła dużą niespodziankę sięgając po tytuł seniorskiej wicemistrzyni Polski. Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego ustanowiła przy tym znakomity rekord życiowy 59,13 s.

W tym wyścigu po złoty medal sięgnęła olimpijka z Tokio Paulina Peda z AZS AWF Katowice z rezultatem 58,00 s. Brązowy krążek przypadł pływaczce UKS GIM 92 Ursynów Gabrieli Herbreder (59.64s).

Dodajmy, że znakomite wyniki w rywalizacji seniorów dały Julii Maik dwa złote medale mistrzostw Polski w gronie juniorek 17-18 letnich. Na 50 m stylem dowolnym reprezentantka KKS obroniła tytuł mistrzowski zdecydowanie wyprzedzając Kornelię Buszkę z UKS Bielany Warszawa oraz Wiktorię Celmer z Posnanii Poznań i Martynę Jabłońską z UKS Bielany Warszawa, które ex aequo wywalczyły brązowe medale. W konkurencji 100 m delfinem w rywalizacji juniorskiej na podium obok Julii Maik stanęły Gabriela Herbreder oraz Marianna Rydyńska z Piętnastki Bydgoszcz.