Kaliskie siatkarki zwyciężyły w Bielsku-Białej i są coraz bliżej podium

Mariusz Kurzajczyk
Energa MKS Kalisz wygrała w Bielsku-Białej
Energa MKS Kalisz wygrała w Bielsku-Białej MKS Kalisz
W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej Energa MKS Kalisz pokonała na wyjeździe 3:1 BKS Bostik Bielsko-Biała. Kaliszanki mają 18 punktów, tyle samo co BKS. Do 3. miejsca brakują tylko 2 oczka.

Na inaugurację ligi kaliszanki pokonały we własnej hali drużynę z Bielska-Białej, ale dopiero w tie-breaku. Rewanż poszedł im jeszcze lepiej, bo zgarnęły komplet punktów!’

Pierwszego seta zdecydowanie lepiej zaczęły miejscowe, które prowadziły 5:1 i - mimo prób kaliszanek na przejęcie inicjatywy - utrzymały przewagę do stanu 13:9. Błąd na zagrywce Julii Nowickiej dał punkt MKS-owi i - jak się okazało - był to moment przełomowy tej partii. Kaliszanki zdobyły w sumie siedem oczek z rzędu m.in. po znakomitych atakach Karoliny Drużkowskiej i prowadziły 16:13! Gospodynie walczyły, ale udało im się zbliżyć najwyżej na jeden punkt. Po ataku Aleksandry Rasińskiej przyjezdne zwyciężyły 25:22.

Druga odsłona była jeszcze bardziej wyrównana. Wydawało się, że nasze siatkarki są na dobrej drodze do wygranej, prowadziły 13:10, ale po przerwie, o którą poprosił trener Bartłomiej Piekarczyk, bielszczanki doprowadziły do remisu po 13. Znów była walka punkt za punkt, Energa MKS na chwilę zdobyła dwupunktową przewagę (20:18 i 22:20), ale kolejny czas dla miejscowych pozwolił im pozbierać się, doprowadzić do remisu 22:22 i ostatecznie triumfować 25:23. Ostatni punkt asem serwisowym zdobyła Paulina Damaske.

W kolejnym secie kaliszanki cały czas miały przewagę, ale (12:9 i 15:11), ale gospodynie bliskie były doprowadzenia do remisu (15:16, 16:17). Ostatecznie kilka punktów z rzędu pozwoliło podopiecznym Marcina Widery wygrać tę partię do 20.

Czwarta odsłona zaczęła się wyjątkowo dobrze dla BKS-u. W połowie seta, po asie serwisowym Damaske, bielszczanki prowadziły 12:8. Potem, długą akcję zakończyła Drużkowska i tym samym rozpoczęła marsz kaliszanek do zwycięstwa. Od stanu 13:9 Energa MKS zdobyła pięć punktów z rzędu. Gospodynie nie traciły nadziei, bliskie były doprowadzenia do remisu (19:20), ale końcówka należała do Energi MKS.

W piątek kaliszanki grają kolejne wyjazdowe spotkanie, a w Tarnowie ich rywalem będzie beniaminek Tauron Ligi. Roleski Grupa Azoty. Mecz będzie można obejrzeć w Polsat Sport.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Energa MKS Kalisz 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 21:25)

BKS: Pierzchała 13, Nowicka 5, Borowczak 9, Majkowska 7, Sobiczewska 5, Damaske 18 oraz Mazur (l), Nowak (l), Szczepańska-Pogoda 10, Abramajtys.
Energa MKS: Drużkowska 22, Wójcik, Rasińska 23, Cygan 11, Grabka 5, Fedorek 6 oraz Lemańczyk (l), Kuligowska 8, Efimienko-Młotkowska.