Kaliszanie zdobyli 13 medali mistrzostw Polski w low-kicku. ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
Mistrzostwa Polski w kickboksingu w formule low-kick juniorów i seniorów, które odbyły się w Mysłowicach, były bardzo udane dla przedstawicieli kaliskich klubów, którzy wywalczyli aż 13 krążków.

Kaliszanie zdobyli 13 medali mistrzostw Polski w low-kicku.

Jedyny medal wśród seniorów zdobył zawodnik Prosny Igor Jarczyński, który został wicemistrzem kraju w kategorii 71 kg . W sumie musiał stoczyć aż pięć walk.

Na podium stawali także inni prośnianie: złoto wywalczył Jan Matyjaszczyk (80 kg, juniorów starszych), brąz - Dobrosława Ławniczak (+70 kg juniorek starszych) i Bartosz Grudziński (86 kg juniorów starszych).

Siedem medali zdobyli reprezentanci Ziętek Team Kalisz. Srebrne odebrali - Amelia Zielińska (70 kg juniorek starszych), Marcin Cofalski (91 kg juniorów starszych) i Jakub Wawrzyniak (+91 kg juniorów starszych), a brązowe - Sebastian Kusz (86 kg juniorów starszych), Sebastian Karmelita (91 kg juniorów starszych) oraz Marcin Zdun i Jakub Sawikowski (obaj +91 kg juniorów starszych).

Z kolei dwa tytuły mistrzowskie wywalczyli zawodnicy Kryk Gym Kalisz. Adam Borowski zdobył złoto w kategorii do 67 kg juniorów młodszych, natomiast Maciej Herbich był bezkonkurencyjny w kategorii do 60 kg juniorów starszych.