KKS Kalisz - Lech II Poznań. Takie mecze trzeba wygrywać. ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz - Lech II Poznań 2:2
KKS Kalisz - Lech II Poznań 2:2 Mariusz Kurzajczyk
W 10 kolejce eWinner II ligi. KKS Kalisz podejmował rezerwy Lecha Poznań. Mecz zakończył się remisem 2:2, ale to raczej goście zdobyli punkt, a gospodarze stracili dwa...

KKS Kalisz - Lech II Poznań. Takie mecze trzeba wygrywać

Kaliszanie byli faworytami tego spotkania i prawdę mówiąc powinni je gładko wygrać. Z różnych względów to się nie udało, a faktycznie szansę na zdobycie kompletu punktów miały obie ekipy.

Zaczęło się "planowo". To KKS atakował, a efektem pressingu była sytuacja z 4 minuty. Kaliszanie przejęli piłkę w polu karnym Lecha, dostał ją na głowę Piotr Giel, który z bliska główkował nad poprzeczką.

Goście odpowiedzieli koronkową akcją, którą celnym uderzeniem zakończył były reprezentant Polski Artur Sobiech. 0:1. Kaliszanie cierpliwie atakowali i w 20 minucie wyrównali po wrzutce w pole karne i główce Filipa Kendzi.

To oczywiście nie było ich ostatnie słowo. Już trzy minuty potem Mateusz Wysokiński zagrał piłkę wzdłuż bramki, a do siatki wpakował ja Piotr Borecki. W 28 minucie powinno być 3:1, ale Nikodem Zawistowski strzelił z dystansu tuż nad poprzeczką.

Cztery minuty po przerwie powinno być po meczu. W polu bramkowym Borecki zabrał piłkę bramkarzowi Lecha, podał do tyłu do Giela, ale ten przestrzelił nad pustą bramką!

Niestety, w 53 minucie Mateusz Gawlik próbował dryblować pod własną bramką, stracił piłkę i sfaulował rywala, za co zobaczył drugą żółtą kartkę!

KKS grał w dziesiątkę, a goście mieli swoje okazje. Najpierw Maciej Krakowiak świetnie obronił strzał z woleja, a później poradził sobie, choć z trudem, z uderzeniem z rzutu wolnego. Wreszcie po rzucie rożnym i strzale głową Tomaszewskiego skapitulował.

Ostatni kwadrans zdecydowanie należał do grających w 10 gospodarzy. W 85 minucie Nestor Gordillo miał przed soą tylko golkipera goście, ale strzelił prosto w niego. Dwie minuty potem Hiszpan główkował z 6 metrów, ale kapitalnie spisał się bramkarz Lecha.

W 91 minucie miejscowi przeprowadzili wzorcowy kontratak. Bohaterem gospodarzy mógł być Zawistowski, ale, zamiast podawać, strzelał i to nieudolnie.

KKS Kalisz – Lech II Poznań 2:2 (2:1)

0:1 Artur Sobiech 4. min, 1:1 Filip Kendzia 20. min, 2:1 Michał Borecki 23. min, 2:2 Bartosz Tomaszewski 75. min.
KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 6. Kasjan Lipkowski (46. min 10. Néstor Gordillo), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński, 77. Daniel Kamiński (84. min 19. Piotr Zmorzyński) – 11. Michał Borecki (77. min 16. Bartłomiej Putno), 23. Adrian Łuszkiewicz, 24. Mateusz Wysokiński (84. min 71. Kamil Koczy), 37. Nikodem Zawistowski – 9. Piotr Giel (58. min 17. Jakub Głaz).
Lech II Poznań: 12. Krzysztof Bąkowski – 18. Mateusz Żukowski, 4. Bartosz Tomaszewski, 2. Maksymilian Pingot (82. min 9. Łukasz Spławski), 17. Krystian Palacz – 23. Jakub Antczak (72. min 22. Norbert Pacławski), 6. Tomasz Cywka, 10. Antoni Kozubal (46. min 20. Adrian Laskowski), 16. Maksym Czekała (58. min 21. Patryk Gogół), 11. Filip Wilak (82. min 7. Krystian Sanocki) – 19. Artur Sobiech.
Żółte kartki: Gawlik (KKS), Czekała, Pingot, Palacz (Lech II).
Czerwona kartka: Mateusz Gawlik (53. minuta, za drugą żółtą).