KKS Kalisz nie dał rady GKS-owi Katowice. ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
Karina Trojok/Dziennik Zachodni
Nie udało się KKS-owi Kalisz wyprawa do Katowic. Gospodarze zdecydowanie zwyciężyli i to oni awansowali w tabeli na miejsce w czołówce.

Pierwsze minuty meczu obfitowały w dogodne sytuacje dla gospodarzy. W 3 minucie, po akcji i wrzutce Arkadiusza Woźniaka z lewej strony, z pola karnego przy słupku strzelił eksreprezentant Polski Arkadiusz Kozłowiski, ale Kamil Kosut kapitalnie obronił. Pięć minut potem były gracz Zagłębia Lubin Adrian Błąd miał przed sobą tylko Kosuta, ale nieudolnie próbował podawać.
Kaliszanie nie ograniczali się do obrony, grali bardzo wysoko, atakując katowiczan na ich połowie. W 18 minucie Mateusz Majewski strzelał głową, ale obok słupka. Dwie minuty potem ten sam piłkarz dostał piłkę przed polem karnym, uderzył z woleja, futbolówka skozłowała, odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
Gospodarze wyrównali w 35 minucie. Arkadiusz Jędrych dostał piłkę w polu karnym, dograł piłkę do Michała Gałeckiego, który z pierwszej piłki uderzył nie do obrony. Jak można było zauważyć na telewizyjnej powtórce Jędrych był na minimalnym spalonym, ale sędzia tego nie zauważył.
W 52 minucie Błąd skutecznie dryblował w polu karnym i fantastycznie uderzył pod poprzeczkę, wyprowadzając "Gieksę" na prowadzenie. Cztery minuty później kontrę gospodarzy zakończył golem z 12 m Krystian Sanocki. Błąd pokazał się z dobrej strony w 72 minucie, kiedy podał piłkę na głowę Arkadiusza Woźniaka, który poprawił na 4:1. W 79 minucie Daniel Kamiński uderzył zza linii pola karnego, ale trafił w słupek bramki GKS.

GKS Katowice - KKS Kalisz 4:1 (1:1)
Bramka 0:1 Mateusz Majewski 20, 1:1 Michał Gałecki 35, 2:1 Adrian Błąd 52, 3:1 Krystian Sanocki 56, 4:1 Arkadiusz Woźniak 72.
GKS Katowice Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Sanocki (76. Stefanowicz), Błąd, Gałecki, Urynowicz (76. Kiebzak), Woźniak, Kozłowski (7. Kurbiel).
KKS Kalisz Kosut - Gawlik, Hołota, Mączyński - Maćczak, Hiszpański (70. Sabiłło), Tunkiewicz, Borecki (70. Kaszuba), Chojnowski (70. N. Zawistowski) - Majewski, Kamiński.