KKS Kalisz nie zagra w meczach barażowych o I ligę!

Mariusz Kurzajczyk
Zagłębie II Lubin - KKS Kalisz
Zagłębie II Lubin - KKS Kalisz KKS Kalisz
W 34 kolejce eWinner II ligi w Lubinie spotkały się rezerwy ekstraklasowego Zagłębia i KKS Kalisz. Dla gospodarzy wygrana oznaczała szansę na utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek, dla gości - udział w barażach o pierwszą ligę. Kaliszanie dwa razy obejmowali prowadzenie, ale musieli obejść się bez punktów i zakończyli rozgrywki na siódmym miejscu...

W pierwszych minutach każdy z bramkarzy miał okazję wykazać się między słupkami, broniąc strzały napastników rywali. Więcej z gry mieli jednak goście, którzy w 21 minucie zdobyli pierwszą bramkę. Kasjan Lipkowski zagrał mocno piłkę wzdłuż bramki, a w odpowiednim momencie nogę przyłożył Kamil Koczy i było 0:1!

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla kaliszan. W 52 minucie po długim podaniu piłka trafiła do Pawła Kruszelnickiego, który mocno uderzył na bramkę KKS-u. Mimo że według gości futbolówka nie przekroczyła linii, sędzia pokazał na środek boiska. Pięć minut potem podobna akcja przyniosła rezerwom Zagłębia drugiego gola.

Kaliszanie rzucili się do ataku i przycisnęli rywali. W 61 minucie wybijana na oślep piłka trafiła do stojącego na 15 metrze Nestora Gordillo, który nie namyślając się uderzył z półwoleja i wyrównał. Po chwili lubinianie znów mogli objąć prowadzenie, ale trafili w słupek.

Tym niemniej to KKS-iacy dyktowali warunki gry i groźnie atakowali. W 70 minucie, po rzucie wolnym z prawej strony boiska, celną główką popisał się Mateusz Gawlik i KKS znów prowadził. Nie na długo, bo już w pierwszej akcji miejscowi kolejny raz wyrównali!

Trener Bartosz Tarachulski nie przestraszył się skuteczności miejscowych i w 74 minucie obrońcę Filipa Kendzię wymienił na ofensywnego Daniela Kamińskiego. Do końca meczu mnożyły się groźne sytuacje pod obiema bramkami. W 78 minucie kapitalną interwencją popisał się Maciej Krakowiak. W 88 minucie napastnik Zagłębia, mimo asysty obrońców, uderzył tuż przy słupku i było 4:3!

Wynik fatalny, ale nadzieja jeszcze była w Polonii Warszawa, która prowadziła 1:0 z Motorem Lublin. Do 90 minuty, kiedy lublinianie wyrównali i to oni zamiast KKS-u zagrają w barażach o I ligę. A Zagłębie II uratowało ligowy byt kosztem Górnika Polkowice.

- Po ostatnim, bardzo dobrym meczu z Kotwicą Kołobrzeg, przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo. Mecz układał się dobrze, do przerwy prowadziliśmy 1:0. W drugiej połowie Zagłębie ambitnie dążyło do zwycięstwa, zdołało nam strzelić dwie bramki. Podnieśliśmy się, znowu wyszliśmy na prowadzenie, ale w końcówce, niestety, ten mecz przegraliśmy i w konsekwencji wypadamy z baraży. W imieniu całego klubu wypada mi przeprosić kibiców. W barażach mieliśmy duże szanse na awans - powiedział podczas konfwerencji prasowej trener KKS-u Bartosz Tarachulski. - Nie tego się spodziewaliśmy. Zawodnicy są zdruzgotani. Przystępując do tego meczu, byliśmy pewni siebie. W drugiej połowie straciliśmy cztery bramki. Nad tym trzeba się zastanowić, bo zdobyliśmy najwięcej bramek w lidze, ale za dużo ich traciliśmy. Chciałbym podziękować drużynie za ten sezon, w wielu meczach pokazaliśmy się z dobrej strony i uważam, że zasłużyliśmy choćby na baraże. Jako KKS będziemy walczyć i mam nadzieję, że następnym sezonie drużyna będzie równie mocna i powalczymy o awans. Na tę chwilę nie wiem, czy zostaję w Kaliszu.

Zagłębie II Lubin - KKS Kalisz 4:3 (0:1)

0:1 Kamil Koczy, 1:1 Paweł Kruszelnicki 52, 2:1 Patryk Kusztal 57, 2:2 Nestor Gordillo 61, 2:3 Mateusz Gawlik 70, głową, 3:3 Wojciech Szafranek 71, 4:3 Patryk Kusztal 88.
KKS: Maciej Krakowiak – Kasjan Lipkowski, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia (74 Daniel Kamiński), Wiktor Smoliński - Mateusz Wysokiński (90 Bartosz Gęsior), Adrian Łuszkiewicz, Nestor Gordillo, Kamil Koczy (80 Jakub Głaz) - Michał Borecki, Piotr Giel.
Żółte kartki: Frankowski (Zagłębie), Koczy (KKS).