KKS Kalisz. Okazałe zwycięstwo na początek pucharowej przygody. ZDJĘCIA, WYNIKI

Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz znakomicie spisał się w rundzie wstępnej centralnych rozgrywek Pucharu Polski. Podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego pokonali na wyjeździe Wigry Suwałki aż 4:0!

KKS Kalisz. Okazałe zwycięstwo na początek pucharowej przygody

KKS Kalisz rozstrzygnął mecz w Suwałkach już do przerwy. W 3 minucie piłkę dograł z rzutu rożnego Michał Borecki, a celnie główkował Bartosz Gęsior. Potem w polu karnym Wigier faulowany był Jakub Głaz, a z 11. metra na 0:2 poprawił Mateusz Gawlik. W 29. minucie kapitalnym uderzeniem z 30 metrów popisał się Borecki. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

W drugiej połowie na boisku pojawiła się młodzież. Zadebiutowali w kaliskim zespole wypożyczeni z Arki Gdynia Kasjan Lipkowski oraz Patryk Soboczyński. Całe 45 minut zagrał także niespełna 16-letni Wiktor Staszak. Goście zdobyli tylko jedną bramkę. Po centrze Jakuba Głaza, pierwszego gola w barwach KKS-u strzelił Jakub Wilczyński.

- Przyjechaliśmy w jednym celu - przejść do następnej rundy Pucharu Polski. Wiedzieliśmy, że rywalami są młodzi chłopcy, a w szatni powiedzieliśmy sobie, że nie można lekceważyć tej drużyny, bo na pewno zagra ambitnie i tak też się stało. Widać było różnice między zespołem drugoligowym a czwartoligowym - mówił po ostatnim gwizdku trener KKS-u Kalisz Bartosz Tarachulski.

Losowanie par 1. rundy Fortuna Pucharu Polski w piątek o godzinie 12:00. Uczestniczy w nim 10 zwycięzców rundy wstępnej, 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu regionalnym, 18 zespołów Ekstraklasy z sezonu 2021/22, 16 zespołów I ligi z sezonu 2021/22. Na pewno KKS Kalisz nie wylosuje Lecha Poznań, Rakowa Częstochowa, Pogoni Szczecin i Lechii Gdańsk, które mają wolny los.

Wigry Suwałki – KKS Kalisz 0:4 (0:3)

0:1 Bartosz Gęsior 3, głową, 0:2 Mateusz Gawlik 26, karny, 0:3 Michał Borecki 29, 0:4 Jakub Wilczyński 67.
Wigry Suwałki: Piotr Słowikowski – Łukasz Trąbka, Filip Kozłowski, Marcel Mazalewski, Radosław Gulbierz, Wojciech Milewski (80. Gabriel Romatowski), Piotr Lipiński (46. Mateusz Ruszczyk), Łukasz Kubrak (71. Wojciech Łada), Sebastian Zackiewicz (71. Wojciech Mickiewicz), Dawid Kalinowski (71. Adam Pomian), Marcin Fiedorowicz.
KKS Kalisz: Mateusz Górski – Jakub Głaz, Bartosz Gęsior, Mateusz Gawlik, Wiktor Smoliński (46. Kasjan Lipkowski), Karol Smajdor (80. Filip Kendzia) – Nikodem Zawistowski (46. Patryk Soboczyński),Mateusz Wysokiński (65. Daniel Kamiński), Michał Borecki (46. Wiktor Staszak),Kamil Koczy – Jakub Wilczyński.
Żółte kartki: Milewski (Wigry) i Głaz, Smoliński (KKS).