KKS Kalisz pokonał Wigry Suwałki. Piękny gol Giela. FILM

Mariusz Kurzajczyk
Screen
W sobotę, 7 sierpnia 2021 r. KKS Kalisz podejmował dobrze znanego sobie rywala. W ubiegłym sezonie kaliszanie dwa razy ulegli rywalom, wygrywając w rzutach karnych dopiero w meczu barażowym. Tym razem podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka byli lepsi i zasłużenie zwyciężyli 1:0.

KKS Kalisz pokonał Wigry Suwałki. Piękny gol Giela

Kaliszanie tradycyjnie od pierwszych minut meczu mieli więcej z gry, ale nic z tego nie wynikało. Tymczasem pierwsza groźna akcja gości mogła się zakończyć bramką.

W 26 minucie KKS-iacy oblegali bramkę gości, gdy jeden z nich zdołał wykopnąć piłkę, a jego koledzy wyprowadzili błyskawiczny kontratak. Na szczęście Mateusz Sowiński, zamiast podawać, zdecydował się na strzał, który mu zupełnie nie wyszedł.

Gospodarze nadal atakowali, a rywalom najpierw udało się zablokować strzał Piotra Giela, a potem po uderzeniu Adriana Łuszkiewicza i rykoszecie piłkę złapał bramkarz.

Dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Karol Smajdor dograł piłkę Gielowi, który półprzewrotką pokonał Hieronima Zocha.

Po przerwie najciekawsze były pierwsze minuty. Najpierw Joao Augusto wślizgiem uderzył piłkę , która przeszła nad poprzeczką. W rewanżu Filip Kendzia dwa razy główkował. Raz niecelnie, a potem na posterunku był golkiper Wigier.

W końcówce kaliszanie znów zaatakowali. Najciekawsza akcję rozpoczął Nikodem Zawistowski, który świetnie podał do Mateusza Majewskiego, ten wyprzedził obrońcę i strzelił, ale zbyt słabo, żeby pokonać Zocha.