Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejne spotkania w ramach kampanii „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”

Redakcja
Kolejne spotkania w ramach kampanii „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”
Kolejne spotkania w ramach kampanii „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” KPP Ostrów Wielkopolski
Ostrowscy policjanci przeprowadzili kolejne spotkania z młodzieżą w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

W poniedziałek i wtorek 8 i 9 kwietnia 2019 roku, w Szkole Podstawowej w Strzyżewie oraz Szkole Podstawowej w Gostyczynie odbyły się kolejne spotkania profilaktyczne z młodzieżą, których głównym tematem były zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków oraz dopalaczy. Spotkania miały na celu uświadomienie słuchaczom zagrożeń dla zdrowia, konsekwencji prawnych, jak również skutków społecznych, wynikających z zażywania środków psychoaktywnych oraz uzależnienia od nich.

Uczniowie wysłuchali prelekcji oraz obejrzeli spot filmowy przygotowany przez MSWiA nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”. Sprzedawane są w sklepach lub przez Internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto