Korzeniowski Cup 2022. Kaliszanie stawali na podium i poprawiali rekordy życiowe. ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
UKS 12 Kalisz na Korzeniowski Cup 2022
UKS 12 Kalisz na Korzeniowski Cup 2022 UKS 12 Kalisz
Świetnie zaprezentowali się zawodnicy Uczniowskiego klubu Sportowego 12 Kalisz, startujący w ostatnią niedzielę w zawodach "Korzeniowski Cup 2022". Perfekcyjnie zorganizowana przez czterokrotnego mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego impreza w Karpaczu miała bardzo mocną, ogólnopolska obsadę.

Korzeniowski Cup. Kaliszanie stawali na podium i poprawiali rekordy życiowe

W Korzeniowski Cup 2022 doskonale spisali się chodziarze i biegacze UKS 12 Kalisz. W chodzie na 3 km w kategorii U16 Nadia Woldańska wywalczyła srebrny medal wynikiem 18:11.16. W swoim debiucie kapitalnie spisała się Natalia Zientalak, która rezultatem 19:22.90 dała nadzieję na start w Mistrzostwach Polski U16, planowanych pod koniec września w Lublinie.

Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej perturbacjami zdrowotnymi, na bieżni zaprezentowała się Anna Sobiś w chodzie na 5 km w kategorii open. Rezultat, jaki zakładała wspólnie z trenerem przed startem, został osiągnięty. Czas 29:56.82 dał ambitnej zawodniczce trzecie miejsce.

Po brązowy medal w biegu na 1000 m sięgnął Cyprian Grzegorek, przebiegając ten dystans w 2:50.77 i poprawiając o 5 sekund rekord życiowy. Za tydzień w Poznaniu Cyprian pierwszy raz spróbuje swych sił w biegu na 1000 m z przeszkodami. Obok Cypriana kaliski klub w biegu na 1000 m reprezentował Szymon Kasprzak, który zajął 6 lokatę i wyrównał rekord życiowy.

Ponadto rekordy życiowe ustanowili inni podopieczni trenera Pawła Wiśniewskiego. Iga Golanowska, specjalizująca się w biegu na 600 m, tym razem pobiegła szkoleniowo 300 m i osiągnęła wynik 46.05, zajmując ostatecznie bardzo dobrą, 5 lokatę. Julia Graczykowska, również szkoleniowo, przebiegła 600 m w czasie 1.54.97. Obie zawodniczki zobaczymy w nadchodzący weekend w Poznaniu. Igę na 600 m, a Julię na 1000 m.

Brązowy medal wywalczyła podopieczna trenera Waldemara Olszyny - Marianna Kowalczyk w biegu na 300 m. W ulewnym deszczu Marysia pokonała dystans w czasie 44.61, niewiele gorszym od rekordu życiowego. Na 100 m Marianna była 5 z wynikiem 13.41. Podkreślić jednak należy, że ten bieg odbywał się przy wietrze w twarz 1,7.

W zawodach wystartowały również Angelika Szajdecka - 13 miejsce w biegu na 300 m z czasem 53.09, Daria Staszak - 15 lokata na 100 m,14.90 s, Oliwia Grzegorek na 600 m U12 - 12 miejsce, 2:20.52, Hanna Dziadkiewicz w biegu na 200m U12 - 7 miejsce , 34,39, Julia Brąszewska - 24. z wynikiem 40,43.

Michalina Kaczmarek rywalizowała na dystansie 300 m U14 i z wynikiem 53,22 zajęła 15 miejsce. Maja Maćkowiak uzyskała rekord życiowy w biegu na dystansie 200 m U14, zajmując 7 miejsce. Wśród najmłodszych sprinterów świetnie zaprezentował się również Michał Aliabiev, ustanawiając rekord życiowy w biegu na 100 m i z czasem 14,44 zajął 7 miejsce w kategorii U14.

Zawodnicy UKS 12 Kalisz skakali daleko i wysoko

W grupie skoczków podopieczni Adrianny Wange również uzyskali wysokie lokaty oraz rekordy życiowe. Tymofii Vankov, specjalizujący się w skoku wzwyż, w kategorii U16 zdobył srebrny medal, uzyskując rekord życiowy 155 cm, natomiast Alicja Nowak w tej samej konkurencji, bijąc swój rekord życiowy, wywalczyła złoty medal z wynikiem 138 cm.

W skoku w dal ze strefy wysoką 4 lokatę uzyskała Hanna Dziadkiewicz w kategorii U12 z wynikiem 3,68 m, natomiast jej rówieśniczka Julia Brąszewska zajęła 13 miejsce z wynikiem 2,80 m . W kategorii U14 w skoku w dal ze strefy Michalina Kaczmarek uzyskała wynik 4,07 m i zajęła 6 miejsce, a Maja Maćkowiak z wynikiem 3,80m była 9. Michał Aliabiev skoczył na odległość 4,09 m zajmując 7 miejsce.

Reprezentanci UKS 12 Kalisz rzucali i pchali znakomicie

Rewelacyjne wyniki uzyskali dyskobole - podopieczni trenera Marcina Maleckiego. W bardzo trudnych warunkach, przy padającym deszczu, chłopaki pokazali klasę , obaj poprawili rekordy życiowe na dodatek w pokonanym polu pozostawili drugiego zawodnika tabel polskich z ich kategorii wiekowej .

Wiktor Grzegorek potwierdził, że należy do czołówki polskich dyskoboli kategorii U16 , uzyskał 44,56 m (trzykrotnie w tym konkursie poprawiał PB), wygrywając swoją konkurencję. Maciej Pancewicz uzyskał odległość 41,40 m, znacząco poprawiając rekord życiowy, bo o prawie 5 m, zajął 2 miejsce, a ten wynik powinien dać mu prawo startu w finałach Mistrzostw Polski U16 .

Chłopcy startowali również w konkurencji pchnięcia kulą, w której również spisali się świetnie. Wiktor Grzegorek zajął 2 miejsce, pchając 11,87 m (wynik również da mu prawo startu w finałach Mistrzostw Polski U16), natomiast Maciej Pancewicz zajął 4 miejsce, pchając 10,39 m. Obaj poprawili się znacznie poprzednie rekordy życiowe.

Na wyróżnienie zasługują debiutujący miotacze .Tymofii Vankov w rzucie oszczepem U16 wynikiem 19,17 m wywalczył brązowy medal, a Szymon Łuczak w kategorii U14 w rzucie piłeczką palantową uzyskując wynik 41,00 m zapewnił sobie 2 miejsce. W rzucie dyskiem ten zawodnik zdobył 3 miejsce osiągając wynik 30,48.

Wśród dziewcząt znakomicie spisała się Alicja Nowak w pchnięciu kulą U14, zdobywając złoty medal i uzyskując wynik 9,42. Złota medalistka Zofia Łuczak okazała się być bezkonkurencyjna w rzucie piłeczką palantowa U12 posyłając ją na odległość 37 m.