Koszykarki Ostrovii ograły Lidera

Ryszard Binczak
Koszykarki Ostrovii pokonały na wyjeździe Lidera AZS Swarzędz 76:70. Podopieczne Piotra Czaski są liderem pierwszej ligi grupy D. Ostrowianki zgromadziły 27 punktów i wyprzedzają CCC II Polkowice oraz AZS Lublin

Pierwsza kwarta meczu była bardzo wyrównana. W drugiej odsłonie zawodniczki z Ostrowa wypracowały sobie małą przewagę. Wydawało się, że zawodniczki Ostrovii przejęły inicjatywę. Niestety, w trzeciej kwarcie do głosu doszły zawodniczki ze Swarzędza. Szybko odrobiły starty i po 30 minutach wyszły nawet na prowadzenie 59:50. Sytuacja odwróciła się w ostatniej kwarcie. Ostrowianki ambitnie walczyły, by odrobić straty. W 38 minucie przegrywały tylko różnicą czterech punktów. Wówczas ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Karolina Kaczmarek. Zawodniczka ta, wspierana przez Martynę Cebulską i Elżbietę Paździerską, wyprowadziła Ostrovię na prowadzenie.

Do końca sezonu ostrowskim koszykarkom pozostał jeszcze tylko jeden mecz, na wyjeździe z GTK Wejherowo. Drużyna GTK zajmuje obecnie 4 miejsce mająca na swoim koncie 24 punkty.

Lider - Ostrovia 70:76 (18:19, 13:17, 28:14, 11:26)

Lider: Pietraszek 23, Grześczyk 19, Pacyńska 15, Dedio 9, Czuk 2, Ratajczak 0, Adamowicz 0.

Ostrovia: Kaczmarek 26, Paździerska 18, Misiek 13, Cebulska 12, Rosa 3, Parysek 2, Krygowska 2, Nowicka 0, Czaska 0.