Koszykarki się rozkręcają

Drużyna Piotra Czaski wygrała pierwszy mecz w sezonie
Drużyna Piotra Czaski wygrała pierwszy mecz w sezonie Ryszard Binczak
W 33 minucie koszykarki Ostrovii w meczu z Language School Pabianice wyszły po raz pierwszy na prowadzenie 47:45 i nie oddały go już do końcowych gwizdków sędziów.

Koszykarki Ostrovii kiepsko rozpoczęły tegoroczny sezon. Przegrały minimalnie dwa spotkania - z rezerwami CCC Polkowice i PWSZ Konin - które przy odrobinie szczęścia winny rozstrzygnąć na swoją korzyść. Niestety, w pojedynkach tych ostrowiankom zabrakło wyrachowania oraz doświadczenia. Gdy więc do Ostrowa przyjechał lider pierwszej ligi, mało kto wierzył, że tym razem koszykarki zainkasują komplet punktów.

– Przed meczem mówiłem do koszykarek, że nie mamy nic do stracenia - mówi Piotr Czaska, trener Ostrovii. - Dziewczyny uwierzyły, że można pabianiczanki ograć.
Ostrowianki mecz z Language School Pabianice rozpoczęły jednak kiepsko. To rywalki przejęły inicjatywę i dyktowały warunki. Po pierwszej kwarcie pabianiczanki prowadziły 18:13. W kolejnych dwóch odsłonach utrzymała się kilkupunktowa przewaga koszykarek Language School. Jednak nie była to na tyle duża różnica punktowa, by nie można było jej odrobić. I w końcu w 33 minucie do remisu 45:45 rzutem z dystansu doprowadziła Martyna Cebulska. Chwilę później za dwa trafiła Karolina Kaczmarek i ostrowianki wygrywały 47:45. Gdy kolejne punkty dorzuciła Magdalena Parysek oraz Elżbieta Paździerska i prowadzenie gospodyń wzrosło do czterech punktów - 51:47 - wydawało się, że podopieczne Piotra Czaski mają już mecz pod kontrolą. Ale pabianiczanki walczyły do samego końca o pełną pulę. Zdołały doprowadzić jeszcze do remisu 51:51. Ale końcówka należała już do ostrowianek i to one mogły się cieszyć z faktu, że ograły lidera.

W najbliższą sobotę, 5 listopada, ostrowianki walczyć będą o punkty w Jeleniej Górze. Drużyna Basketpro, to na razie najsłabszy zespół w lidze, który nie wygrał jeszcze meczu. Kibice liczą, że koszykarki Ostrovii przywiozą komplet punktów i rozpoczną pogoń za liderem pierwszej ligi, AZS Rzeszów.

Ostrovia - Language School Pabianice 56:52 (13:18, 12:14, 13:11, 18:9)
Ostrovia: Cebulska 13, Parysek 10, Kaczmarek 10, Paździerska 9, Krygowska 5, Czaska 3, Mielczarek 2, Witkoś 2, Nowicka 2.
Language: Błaszczyk 16, Bogacka 14, Sobczyk 7, Piestrzyńska 4, Szulc 4, Krajewska 3, Salska 2, Rozwandowicz 2.