Koszykarze Stali przegrali w Toruniu. Kolejny mecz w czwartek

Marek Weiss
BM Slam Stal
Koszykarze Stali Ostrów przegrali dzisiaj z Polskim Cukrem w Toruniu 78:84. Kolejne półfinałowe starcie w czwartek.

Początek był bardzo obiecujący dla ostrowian, którzy zaczęli od serii 10:2. Z biegiem czasu gospodarze nieco poprawili grę i zaczęli ścigać Stal. Po pierwszej kwarcie jej przewaga stopniała do 3 oczek. W 12. minucie meczu koszykarze z Torunia po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (24:23). W dalszej części trwała zacięta walka punkt za punkt. W połowie pojedynku nadal prowadzili ostrowianie, ale tylko 1 punktem (39:40). W trzeciej kwarcie gospodarze prowadzili już 50:42, ale przed decydującą odsłoną było 63:65. Jeszcze w 36 minucie na tablicy byłremis, ale późniek niestety bardziej skuteczni byli torunianie. W półfinałowej rywalizacji Stal wciąż prowadzi, ale już tylko 2:1.

Polski Cukier Toruń - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:78 (17:20, 22:20, 24:25, 21:13)
Polski Cukier: Cosey 24, Mbodj 17, Cel 14, Sulima 6, Śnieg 6, Newbill 6, Wiśniewski 5, Perka 4, Diduszko 2, Gruszecki 0, Jeszke 0.
BM Slam Stal: Kostrzewski 18, Johnson 14, Holt 13, Marković 13, Łukasiak 7, Skifić 6, Carter 5, Łapeta 2, Chyliński 0, Majewski 0, Ochońko 0, Surmacz 0.