Kotwica Kołobrzeg - KKS Kalisz. Bramkarze w rolach głównych. ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
Kotwica Kołobrzeg - KKS Kalisz 0:0
Kotwica Kołobrzeg - KKS Kalisz 0:0 Jack Imiolek (Kotwica Kołobrzeg)
W meczu na szczycie eWinner II ligi lider Kotwica Kołobrzeg zremisowała z KKS-em Kalisz 0:0. Mecz był zacięty, z obu stron nie brakowało sytuacji bramkowych, ale znakomicie spisali się obaj golkiperzy.

Kotwica - KKS Kalisz. Bramkarze w rolach głównych

Od początku spotkania KKS Kalisz przekonywał, że przyjechał do Kołobrzegu po komplet punktów. Kaliszanie atakowali i stwarzali sytuacje bramkowe. W 4. minucie z dystansu uderzył Piotr Giel, ale na miejscu był kołobrzeski bramkarz. Po chwili niecelnie uderzył Daniel Kamiński.

W rewanżu Maciej Krakowiak świetnie obronił strzał Jakuba Bojasa z kilku metrów. Po chwili znów dobra akcja kaliszan, Michał Borecki podał do Giela, który spudłował z kilku metrów. W 32. minucie, po błędzie kaliskiej defensywy, Krakowiak wygrał pojedynek z napastnikiem rywali. W końcówce I połowy groźnie z rzutu wolnego uderzył Daniel Kamiński, ale kapitalnie spisał się golkiper Kotwicy.

W drugiej połowie po akcji Nestora Gordillo i zgraniu piłki przez Giela w bramkę nie trafił Borecki, a potem uderzenie Gęsiowa obronił Miłosz Garstkiewicz. W odpowiedzi po rzucie rożnym strzelał Dominik Chromiński, ale znów klasę pokazał Krakowiak, który tuż przed końcem kolejny raz poradził sobie z uderzeniem Tomasza Kaczmarka z bliska.

- Do końca walczyliśmy do końca o zwycięstwo. Mieliśmy bardziej klarowne sytuacje bramkowe. Dziękujemy kibicom obu drużyn - mówił trener Kotwicy Marcin Płuska.

- Cieszymy się z punktu zdobytego w meczu z liderem, choć oczywiście przyjechaliśmy po komplet punktów. Na pewno będziemy gonić Kotwicę, bo naszym celem jest zdobywanie trzech punktów w każdym meczu - podsumował
Przemysław Sałański, asystent trenera Bartosza Tarachulskiego.

Kotwica Kołobrzeg – KKS Kalisz 0:0

Kotwica: Miłosz Garstkiewicz – Michał Kozajda, Piotr Witasik, Robert Obst, Sebastian Murawski, Jakub Szarpak (37. Radosław Tuleja) – Kamil Kort (46. Dominik Chromiński), Michał Cywiński (79. Grzegorz Goncerz), Josip Šoljić, Paweł Łysiak (79. Tomasz Kaczmarek) – Jakub Bojas (68. Dawid Cempa).
KKS: Maciej Krakowiak – Karol Smajdor (62. Nikodem Zawistowski), Kasjan Lipkowski, Bartosz Gęsior, Filip Kendzia, Daniel Kamiński – Michał Borecki (62. Bartłomiej Putno), Adrian Łuszkiewicz, Mateusz Wysokiński (90. Wiktor Staszak), Néstor Gordillo (85. Jakub Wilczyński) – Piotr Giel.
Żółte kartki: Kozajda (Kotwica) i Gęsior, Zawistowski (KKS).

Bilans meczów KKS Kalisz - Kotwica Kołobrzeg

KKIS Kalisz spotkał się z Kotwicą Kołobrzeg w rozgrywkach ligowych 10 razy. Bilans ma remisowy: 4 zwycięstwa - 2 remisy - 4 porażki. Co ciekawe, kaliszanie lepiej spisują się na wyjeździe, bowiem w Kołobrzegu 3 razy wygrali, a 2 razy zremisowali. U siebie tylko raz wygrali i zanotowali 4 porażki.
KKS Kalisz - Kotwica 1-0-4, bramki 5-8, Kotwica - KKS Kalisz 0-2-3, bramki 3-13.