Kruk Gym. Kaliszanie zdobyli dziewięć medali Mistrzostw Polski w boksie tajskim! ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
Znakomity występ reprezentantów Kaliskiego Centrum Sportowego Kruk Gym podczas Mistrzostw Polski w muaythai, które odbyły się w Białymstoku. Kaliszanie wywalczyli aż dziewięć krążków i w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce w kraju!

Dziewięć medali Kruk Gym Kalisz w mistrzostwach Polski

W Białymstoku podopieczni trenera Aleksandra Kruka zdobyli dziewięć medali: po cztery złote i srebrne oraz brązowy. W kategorii drużynowej kaliski klub zajął drugie miejsce. Reprezentant Kruk Gym otrzymał wyróżnienie dla najlepszego kadeta mistrzostw.

Złote medale Kruk Gym

Tytuł mistrzowski w gronie seniorów wywalczył Krystian Blaszczyk, który wystartował w zawodach po 7 latach przerwy. Finał kat. do 75 kg wygrał jednogłośnie.

W gronie kadetów starszych złoto w kat. 63,5 kg zdobył Maciej Herbich, który otrzymał wyróżnienie dla najlepszego kadeta mistrzostw.

Mistrzem Polski również został także najmłodszy zawodnik Kruk Gym - Bartosz Niezgoda, który wgrał kat. do 34 kg dzieci starszych.

Ostatni złoty krążek zdobył kadet młodszy Igor Miklas, który finał kat. do 54 kg efektownie wygrał przed czasem.

Srebrne i brązowy medal Kruk Gym

Znakomicie spisała się seniorka Karolina Wojtczak, która w finale kat. do 54 kg spotkała się z wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy. Od ponad 2 lat żadna rywalka nie wytrzymywała z nią więcej niż dwie rundy. Karolina stawiła opór mistrzyni i przegrała na punkty.

Bardzo dobrze w kat. 71 kg seniorów wypadł Damian Więcław. W finale kaliszanin skutecznie się bronił i pracował na celnych kontratakach.

- Zdaniem sędziów przegrał finał, w naszej opinii zasłużył na złoto - podkreśla trener Maciej Kaczmarek.

Przed nie lada wyzwaniem stanął kadet starszy Adam Borowski. Ponieważ nie było rywali w kat. 67 kg, trenerzy podjęli decyzję, żeby walczyć o dwie kategorii wagowe wyżej, czyli 75 kg. Adam robił w ringu wszystko, co mógł, jednak warunki fizyczne i waga rywala nie pozwoliły zwyciężyć w tej walce.

Ostatnie srebro wywalczył w kat. 81 kg kolejny senior Borys Jarentowski. To jego początek kariery sportowej i pierwszy start w mistrzostwach. - W 1 i 2 rundzie miał szansę zakończyć walkę przed czasem, a potem, pomimo wielu chęci, zabrakło trochę doświadczenia - podsumowuje Kaczmarek.

Z kolei trzecie miejsce zajął kolejny debiutant Konrad Ampuła w kat. do 75 kg seniorów. W półfinale przegrał z obrońcą tytułu mistrzowskiego.

Kaliskie Centrum Sportowe Kruk Gym dziękuje wszystkim trenującym klubowiczom, którzy pomagali w przygotowaniach i kibicowali online, a także rodzicom i osobom wspierającym klub w tych ciężkich czasach. Biuru Podróży "Wędrownik" za świetną organizację wyjazdu licznej reprezentacji klubu. Podziękowania i gratulacje należą się startującym zawodnikom oraz trenerom Bartłomiejowi Mutundze i Maciejowi Kaczmarkowi.