Maksymilian Dziuba wygrał plebiscyt Mistrzowie Sportu

MWE
Dobiegła końca pierwsza edycja plebiscytu MISTRZOWIE SPORTU Głosu Wielkopolskiego pod honorowym patronatem Marka Woźniaka, marszałka województwa wielkopolskiego oraz Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wczoraj późnym wieczorem zakończyło się głosowanie w finale wojewódzkim. Wśród juniorów zdecydowanie wygrał Maksymilian Dziuba.

Z grona czterech reprezentantów powiatu ostrowskiego zdecydowanie najlepiej na szczeblu Wielkopolski poradził sobie wychowanek Akademii Piłkarskiej w Ostrowie trenujący obecnie z Lechem Poznań Maksymilian Dziuba. Wygrał on kategorię juniorów z bardzo dużą przewagą. Wystarczy powiedzieć, że zdobył prawie dwukrotnie więcej głosów niż kandydaci z miejsc 2 i 3. Gratulujemy!

Tuż za podium, na czwartej pozycji w kategorii Trener Roku znalazła się Joanna Kondoł z Kuźma Team (karate).
W kategorii Sportowiec Roku piłkarz Ostrovii 1909 Daniel Kaczmarek zajął siódme miejsce w Wielkopolsce.

Na zwycięzców czekają medale PKOL i dyplomy oraz bardzo atrakcyjne nagrody. Zostaną one wręczone podczas uroczystej gali w piątek, 26 stycznia, o godz. 12 w auli AWF w Poznaniu. Partnerami plebiscytu są: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, ENEA, Lotto, UM Poznania, Powiat Poznański, BP Itaka, PKOl, WZPN i LZS Wielkopolska.