Mali szachiści w ostrowskiej bibliotece

LMR
UM Ostrów Wlkp.
Młodzi szachiści wzięli udział w VIII Grand Prix Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży w Szachach o Puchar Dyrektora Biblioteki. Turniej rozegrano 13 lipca w Filii nr 2. Po raz kolejny najlepszy okazął się uczeń Gimnazjum im. Jana Pawła II, Maciej Chmielarz. 14-latek reprezentuje Ostrowskie Towarzystwo Szachowe.

Maciej Chmielarz zdobył wszystkie 6 punktów w 6 partiach, a w dwóch dotychczas rozegranych turniejach wygrał wszystkie 12 partii.

Drugie miejsce zajął Michał Marciniak z Szachmistrza Kalisz – 5 pkt. To jego kolejny sukces. Trzecie miejsce przypadło Natalii Kopackiej – 4,5 pkt. W ostatniej, zwycięskiej partii wygrała z Danielem Cicharskim (4. miejsce). W zawodach zagrało 20 chłopców i dziewcząt.

W ostatni wtorek lipca w godz. 11.00-12.30 w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej przy ul. Batorego 2 obędą się ostatnie, bezpłatne zajęcia nauki gry w szachy „Graj jak Kasparow”.

Sponsorem imprezy jest hurtownia artykułów dekoracyjnych „Dekor” p. Piotra Maślińskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki i dyplomy. Ponadto zwycięzca całego cyklu otrzyma Puchar Dyrektora Biblioteki Włodzimierza Grabowskiego. Organizatorzy zawodów są Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz Ostrowskie Towarzystwo Szachowe.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0