Mamy finał wojewódzki! Nielba II Wągrowiec - Ostrovia Ostrów 0:3

Piłkarze Ostrovii Ostrów wygrali na wyjeździe z rezerwami Nielby Wągrowiec w II rundzie Wielkopolskiego Pucharu Polski 3:0 i awansowali do finału tych rozgrywek. Rywalem podopiecznych Marka Nowickiego będzie Sokół Kleczew. Mecz najprawdopodobniej odbędzie się na stadionie w Kleczewie

Ostrowska ekipa rozpoczęła mecz w składzie J.Reyer, Szczepański, Rusek, D. Reyer, Szymanowski, Błaszczyk, Cierniewski, Michalski, Molka, Majer i Kempiński. Na ławce usiedli Sadwoski, Krawczyk, Wojciechowski, Stawiński i Szepeta. Trener zabrał też do Wągrowca dwóch zawodników z drużyny juniorów młodszych: Pawła Gąszczaka i Patryka Chojnackiego.

Mecz rozpoczął się od ataków ostrowskiego zespołu. Kilkanaście minut po pierwszym gwizdku strzelał Majer, ale trafił w nogi bramkarza gospodarzy. W odpowiedzi, w 35 min., akcję stworzyli wągrowiczanie, ale ładnie wybronił Reyer.

W 41 min. cieszyli się zawodnicy gości. Szczepański podał do Kempińskiego, który główką pokonał golkipera Nielby. Zrobiło się bardzo przyjemnie, ale trzeba było uważać, bo rywale rozsierdzeni stratą bramki przystąpili do ataków.

W 55 min. Szepeta zastąpił Majera, a trzy minuty później Krawczyk Błaszczyka. W 67 min. ostro zaatakował przeciwnika Szymanowski, za co otrzymał żółtą kartkę.

W 73 min. było po meczu. Na 2:0 z rzutu karnego podwyższył bowiem Wojciechowski. W polu karnym faulowany był Szepeta.

W 86 min Molka zastąpił strzelca drugiego gola, a w końcówce naszym graczom udało się podwyższyć wynik, który ustalił, świetnie spisujący się dziś, Szepeta.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0