MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Marlena Maląg z mandatem do Parlamentu Europejskiego

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Marlena Maląg, była minister rodziny i polityki społecznej, a obecnie posłanka Prawa i Sprawiedliwości zdobyła mandat do Parlamentu Europejskiego. Udało jej się to pomimo że startowała z trzeciego miejsca na liście PiS w Wielkopolsce. Zobaczcie kto jeszcze zdobył mandat w Wielkopolsce i jak rozkładały się głosy wyborców.

Marlena Maląg z mandatem do Parlamentu Europejskiego

To ogromny sukces pochodzącej reprezentantki południowej Wielkopolski. Marlena Maląg, która startowała z trzeciego miejsca wielkopolskiej listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskała mandat. Natomiast nie udało się to jej partyjnym kolegom – Wojciechowi Kolarskiemu, który startował z pierwszej pozycji i był popierany przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz Ryszardowi Czarneckiemu, który startował z drugiej pozycji i był wspierany przez Jarosława Kaczyńskiego.

Marlena Maląg miała nad nimi dość dużą przewagę, ponieważ zdobyła 115 670 głosów wyborców. Wojciech Kolarski natomiast 49 195, a Ryszard Czarnecki 66 098.

W powyborczy poniedziałek była minister rodziny i polityki społecznej nie odbierała telefonów od dziennikarzy. Niestety nie udało nam się z nią skontaktować. Natomiast tuż przed ciszą wyborczą w swoich mediach społecznościowych pisała tak:

- W ostatnich wyborach otrzymałam ogromny mandat zaufania głosami mieszkańców Wielkopolski - 110 tys., za który z całego serca dziękuję i wierzę, że wspólnie uda nam się osiągnąć jeszcze lepszy wynik! Hasłem mojej kampanii była WielkoPOLSKA, mój DOM. (…) Dlatego wierzę, że 9 czerwca, Wielkopolska wybierze sercem. Wierzę, że nasze sprawy po wielkopolsku załatwimy w Brukseli, bo pracy jest sporo. I jestem przekonana, że damy radę, bo Wielkopolska – to Nasz dom!

Mandaty w Wielkopolsce zdobyli również: Ewa Kopacz (187 866 głosów) i Michał Wawrykiewicz (119 068 głosów) z Koalicji Obywatelskiej, Anna Bryłka z Konfederacji (111 420 głosów),  Joanna Scheuring-Wielgus (57 669 głosów), Krzysztof Hetman z Trzeciej Drogi (44 937 głosów).

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Koalicja Obywatelska zdobyła 37,06 procent głosów Polaków. Tuż za nią jest Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 36,16 procent. Konfederacja uzyskała 12,08 procent, Trzecia Droga - 6,91 procent, Lewica 6,6 procent głosów, a Bezpartyjni 0,93 procent. 

W Wielkopolsce wygrała Koalicja Obywatelska z wynikiem 38,85 procent. 28,92 procent otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. Konfederacja zdobyła 13,18 procenta głosów, Trzecia Droga 9,24 procent, Lewica 8,06 procent.

W Kaliszu również przoduje Koalicja Obywatelska z wynikiem 43,55 procenta głosów, Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 28,57 proc., Konfederacja 10,94 procent, Trzecia Droga 8,21 proc, a Lewica 7,44 procent. Natomiast w powiecie kaliskim wygląda to zupełnie odwrotnie. Najwięcej głosów, bo 48, 6% zebrało Prawo i Sprawiedliwość, KO - 19,72 procent, Konfederacja 16,21 procent, Trzecia Droga 9,66 procent, a Lewica 4,18 procent.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Marlena Maląg z mandatem do Parlamentu Europejskiego - Kalisz Nasze Miasto

Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto