Marta Walczykiewicz mistrzynią Polski w kajakarskim sprincie i... maratonie! ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
W Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w sprincie kajakowym. Gwiazdą zawodów była kaliszanka Marta Walczykiewicz, która wywalczyła dwa złote medale!

Marta Walczykiewicz mistrzynią Polski w kajakarskim sprincie i... maratonie!

Marta Walczykiewicz spisała się znakomicie podczas mistrzostw Polski w kajakarstwie. Zdobyła swój 29 i 30 medal krajowego czempionatu! Kaliszanka nie tylko po raz 13 (!) triumfowała na swoim koronnym dystansie 200 metrów, ale wygrała także wyścig na... 5 km!

W niezwykle zaciętym wyścigu na 200 m Walczykiewicz wyprzedziła drugą na mecie Helenę Wiśniewską o 0,03 sekundy, a trzecią Annę Puławską o 0,16 s.
– Cieszę się bardzo, że wygrałam, ponieważ wczoraj miałam ciężki dzień. Finał na 500 metrów kompletnie mi nie wyszedł i bardzo chciałam się zrehabilitować. Złoty medal na 200 metrów to dla mnie motywacja na dalszą część sezonu i starty w mistrzostwach świata i Europy, a dla moich rywalek to znak że wciąż jestem w grze – mówiła na mecie mistrzyni Polski.

Z kolei w wyścigu na 5 km kaliszanka pokonała o 10 lat młodszą Annę Zagórską z AZS Politechniki Poznańskiej i o 16 lat młodszą (!) Magdalenę Szczęsną z Jeziora Tarnobrzeg.

Dodajmy, że na dystansie 200 metrów Marta Walczykiewicz zdobyła łącznie 17 medali: - 13 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy. Z kolei we wszystkich swoich startach w Mistrzostwach Polski od 2002 roku wywalczyła 55 medali: 29 złotych, 14 srebrnych i 12 brązowych.