Marta Walczykiewicz na podium Pucharu Świata na Malcie. ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
Marta Walczykiewicz trzecia w Pucharze Świata na Malcie
Marta Walczykiewicz trzecia w Pucharze Świata na Malcie Daria Walczykiewicz
Na poznańskiej Malcie rozegrane zostały drugie w tym roku zawody Pucharu Świata w kajakarskim sprincie. Kaliszanka Marta Walczykiewicz zajęła trzecie miejsce na swoim koronnym dystansie K1 200 metrów.

Marta Walczykiewicz na podium Pucharu Świata na Malcie

Marta Walczykiewicz w pięknym stylu wygrała swój wyścig eliminacyjny, wyprzedzając Słowenkę Spelę Ponomarenko-Janić. Był to jednocześnie najszybszy wyścig w eliminacjach, a kaliszanka uzyskała najlepszy czas (41,50). Jeszcze szybciej (41,34) popłynęła w zwycięskim półfinale.

W finale cała czołówka osiągnęła znakomite czasy. Triumfowała Słowenka Anja Osterman (41,03), która o 0,11 s wyprzedziła Portugalkę Fransciskę Laię i o 0,25 s Martę Walczykiewicz. Dodajmy, że w wyścigu K1500 m kaliszanka była siódma, a triumfowała Nowozelandka Lisa Carrington.

Na Malcie Marta Walczykiewicz zdobyła swój 39. medal w zawodach Pucharu Świata!