Marta Walczykiewicz tuż za podium w finale olimpijskim

Mariusz Kurzajczyk
W rozegranym dziś, we wtorek, 3 sierpnia 2021 r. w Tokio finale wyścigu K1 200 m kaliszanka Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce. Zwyciężyła Nowozelandka Lisa Carrington, która zdobyła trzecie złoto olimpijskie w tej konkurencji!

W rozegranym także dziś półfinale Marta Walczykiewicz zajęła trzecie miejsce. Okazało się, że przed nią do mety dopłynęły późniejsze złota i srebrna medalistka.

W finale kaliszanka nieco została na starcie. Kto wie, czy właśnie nie ten fakt zadecydował o tym, że zawodniczka KTW Kalisz nie stanęła na podium.

- Decydujący był błąd na starcie. Przez chwilę na mecie się cieszyłam, bo wyświetlili mnie jako trzecią. Pewnie wielu sportowców chciałoby zająć czwarte miejsce w finale olimpijskim, ale to jednak boli. Emocje nie opadły, myślę, że jutro będzie inaczej. Zawsze stawiałam sobie wysokie cele - mówiła po wyścigu Marta Walczykiewicz w wywiadzie dla Telewizji Polskiej.

Od początku wyścigu na czoło wysunęła się Lisa Carrington, która po raz trzeci wygrała finał olimpijski w K1 200 m. Nowozelandka nie przegrała wyścigu od 10 lat! Druga była Hiszpanka Teresa Portela a trzecia Dunka . Emma Aastrand Jorgensen.

Marta Walczykiewicz w szalonym pościgu próbowała wedrzeć się do czołowej trójki. Niestety, na mecie do medalu zabrakło 0,289 sekundy.

Dodajmy, że był to ostatni finał K1 200 metrów, bo w Paryżu już nie będzie tej konkurencji. A Marta Walczykiewicz będzie miała okazję do rewanżu rywalkom podczas najbliższych mistrzostw świata.

A kibicom kajakarstwa na pocieszenie zostaje informacja, że Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal olimpijski w konkurencji K2 na 500 metrów. Wygrały Nowozelandki z niesamowitą Lisą Carrington w składzie.