Marta Walczykiewicz zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata!

Mariusz Kurzajczyk
Kaliszanka Marta Walczykiewicz spisała się znakomicie podczas zawodów Pucharu Świata, które odbywają się w węgierskim Szeged. W finale swojej koronnej konkurencji K-1 200 metrów zajęła drugie miejsce.

W Szeged sprint kajakarski rozgrywany był rzeczywiście w błyskawicznym tempie. Wczoraj odbyły się eliminacje, dziś rano półfinały, a tuż przed południem wyścigi finałowe.

Marta Walczykiewicz wygrała swój wyścig eliminacyjny, ale w półfinale była dopiero trzecia, a więc na ostatnim miejscu dającym awans do finału A. W decydującej rozgrywce spisała się jednak znakomicie.

Sprint wygrała Dunka Emma Aastrand Jorgensen w czasie 41,10. Druga była Marta Walczykiewicz (41.73), a trzecia Niemka Deborah Kerr (41,81). Walka o medale była bardzo wyrównana. Między trzecią a piątą zawodniczką była różnica zaledwie 0,08 sekundy.

Dodajmy, że to już 40 (!) medal Marty Walczykiewicz zdobyty w zawodach Pucharu Świata. Jak dotąd ma na koncie: 15 złotych krążków, 12 srebrnych i 13 brązowych.