Marta Walczykiewicz zdobyła 51. i 52. medal mistrzostw Polski w kajakarstwie. Startowała na najkrótszym i na... najdłuższym dystansie!

Mariusz Kurzajczyk
Finał sprintu kobiet 83. Mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym był niesamowicie zacięty. Ostatecznie na czele były dwie kaliszanki, choć tym razem złoto zdobyła Katarzyna Kołodziejczyk, która obecnie reprezentuje barwy Zawiszy Bydgoszcz. Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz straciła do niej zaledwie 0,032 s i zdobyła swój 51 medal mistrzostw Polski! Kilka godzin później Marta Walczykiewicz zdobyła drugie srebro, tym razem na dystansie 5000 m!

W eliminacjach K1 200 m najszybsza była Marta Walczykiewicz, która wyprzedziła Annę Puławską z Gorzowa oraz Katarzynę Kołodziejczyk. Młodsza wychowanka tego samego kaliskiego trenera Zbigniewa Walczykiewicza (taty Marty) pokazała klasę w finale, minimalnie wyprzedzając utytułowaną i starszą o 11 lat rywalkę. Puławska była trzecia.
Walczykiewicz popłynęła jeszcze na najdłuższym dystansie 5000 m, gdzie była druga! Tym samym zdobyła piąty i szósty srebrny medal mistrzostw Polski i ma ich już w sumie 52.
Dodajmy, że w sobotę Katarzyna Kołodziejczyk wraz z koleżankami z Zawiszy wywalczyła złoto w K4 500 m, a więc to już jej drugi mistrzowski tytuł.