Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS wygrał z Ostrovią w derbach południowej Wielkopolski [ZDJĘCIA]

Ostrovia Ostrów - MKS Kalisz
Ostrovia Ostrów - MKS Kalisz Łukasz Bartczak
MKS wygrał z Ostrovią w derbach południowej Wielkopolski. Kaliszanie pokonali ostrowski zespół 29:28 w sobotnim meczu w hali przy ul. Krotoszyńskiej. Emocji nie brakowało, a o końcowym sukcesie kaliskich szczypiornistów zdecydowała przedostatnia akcja spotkania.

MKS wygrał z Ostrovią w derbach południowej Wielkopolski

W hali Gimnazjum nr 4 przy ul. Krotoszyńskiej zjawił się komplet publiczności, która oglądała niezwykle ciekawe i emocjonujące widowisko. Już początek meczu zwiastował wyrównany derbowy bój. Po kilku minutach na tablicy wyświetlony był wynik 6:6. Później gospodarze odskoczyli i pierwszą połowę wygrali 15:12.

Po zmianie stron pogoń za rywalami rozpoczęli goście z Kalisza. Przy stanie 19:14 MKS zaczął stopniowo odrabiać straty. Później, gdy przewaga stopniała gospodarze zaczęli grać nerwowo, łapali sporo kar z czego bezlitośnie korzystali kaliszanie. Gościom ostatecznie udało się wyrównać, a w 53 minucie kilkuset ostrowskich kibiców uciszył Damian Krzywda, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie różnicą 4 trafień. Zawodnicy Ostrovii potrafili jednak dogonić rywali, ale później, przy stanie 28:29, mając piłkę, biało-czerwoni spudłowali i to MKS cieszył się ze zwycięstwa.

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - MKS Kalisz 28:29 (15:12)

Ostrovia: Tarko, Adamczyk - Galewski 11/3, K.Dutkiewicz 4, Jedwabny 4, Bielec 3, Śliwiński 3, P.Dutkiewicz 2, Pernak 1, Wojciechowski, Czerwiński, Sobczak, Kierzek, Piosik, Dycfeld.
MKS: Trojański, Krekora - Celek 6/4, Krzywda 4, Tomczak 4, Kuśmierczyk 3, Adamski 3, Fugiel 2, Gomółka 2, Bożek 2, Sieg 1, Klara 1, Krupa 1.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! MKS wygrał z Ostrovią w derbach południowej Wielkopolski