Mariusz Kurzajczyk
Lukee Sky - Olimpia Elbląg
W kolejnym meczu eWinner drugiej ligi KKS Kalisz zremisował 2:2 na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Emocjonujące spotkanie zakończyło się remisem, ale oba zespoły miały szansę na zdobycie zwycięskiej bramki.

Pierwszy kwadrans należał do gospodarzy, choć gol, którego w tym czasie zdobyli, obciąża przede wszystkim Macieja Krakowiaka, który zbyt daleko wyszedł z bramki i dał się przelobować po uderzeniu Arona Stasiaka. KKS-iacy mogli szybko wyrównać, ale Nestor Gordillo trafił w słupek.

Do końca pierwszej połowy atakowali kaliszanie, ale tak klarownych sytuacji bramkowych już nie było. Po przerwie to goście nadal dyktowali warunki gry. W 57. minucie szybki kontratak prawą stroną zakończyło podanie Nikodema Zawistowskiego do Gordillo, który nie dał szans bramkarzowi Olimpii. Potem Zawistowski był faulowany przez jednego z elblążan, a jedenastkę pewnie wykorzystał Gordillo.

Ostatni kwadrans był nerwowy, bo po faulu w polu karnym drugą żółtą kartkę zobaczył Mateusz Gawlik. Gospodarze z 11 metrów trafili w słupek, ale akcja nadal trwała i zakończyła się zdobyciem przez nich wyrównującej bramki. Końcówka należała do Olimpii, której gracze m.in. trafili w poprzeczkę.

Olimpia Elbląg – KKS Kalisz 2:2 (1:0)

1:0 Aron Stasiak 5, 1:1 Néstor Gordillo 57, 1:2 Néstor Gordillo 69, karny, 2:2 Adrian Piekarski 85, głową.
Olimpia Elbląg: Andrzej Witan – Patryk Jakubczyk, Kamil Wenger, Łukasz Sarnowski, Adrian Piekarski, Marcel Stefaniak (76. Łukasz Turzyniecki) – Dawid Danilczyk (70. Maciej Famulak), Michał Kuczałek, Marcin Czernis (76. Jakub Branecki) – Aron Stasiak (76. Jan Sienkiewicz), Dawid Wojtyra (65. min Marcin Rajch).
KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Nikodem Zawistowski (76. Jakub Głaz), Filip Kendzia, Mateusz Gawlik, Wiktor Smoliński, Daniel Kamiński (76. Karol Smajdor) – Michał Borecki, Mateusz Wysokiński, Bartosz Gęsior (65. Kamil Koczy), Néstor Gordillo (82. Jakub Wilczyński) – Piotr Giel.

Żółte kartki: Wojtyra, Stefaniak (Olimpia) i Gawlik (2), Kamiński, Wysokiński, Głaz, Smajdor (KKS).
Czerwona kartka: Mateusz Gawlik (w 83. minucie, za drugą żółtą).