Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ostrovia - Calisia. Derby południowej Wielkopolski dla kaliszan [ZDJĘCIA]

ŁB
Ostrovia - Calisia 1:3
Ostrovia - Calisia 1:3 Łukasz Bartczak
Ostrovia - Calisia. Derby południowej Wielkopolski dla kaliszan, którzy wygrali na Stadionie Miejskim w Ostrowie 3:1. Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobyli Kimura, Kostov i Nnamani, dla Ostrovii gola strzelił Wrzesiński

Ostrovia - Calisia. Derby południowej Wielkopolski dla kaliszan

Piłkarze gospodarzy mecz rozpoczęli bardzo nerwowo, w 6 minucie piłkę we własnym polu karnym dotknął Kamil Krawczyk i sędzia podyktował rzut karny. Do "wapna" podszedł bardzo Andrey Atanasov, ale gola nie zdobył, bowiem skierował piłkę zbyt mocno w górę i ta uderzyła w poprzeczkę.

Przestrzelony karny mocno rozsierdził gości, którzy zaczęli bardzo intensywnie atakować. Raz po raz ich akcje z kłopotami przerywali ostrowianie, najczęściej kaliszanie nacierali skrzydłami. Podopieczni Mirosława Dymka wypracowali sobie przewagę i w 24 minucie strzelili pierwszą bramkę. Dokonał tego Daiji Kimura, który wykończył akcję skrzydłowego.

Po stracie gola biało-czerwoni ruszyli w końcu do ataków. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy ostrowianie rozklepali obronę gości, a akcję skutecznie wykończył Michał Wrzesiński.

Po zmianie stron wszyscy spodziewali się wyrównanego boju i ciekawych akcji, tymczasem zaraz po przerwie niepilnowany Ivelin Kostov wyskoczył do piłki wrzuconej z rzutu rożnego i łatwo pokonał Bartosza Pawłowskiego.

- Nie wiem co tam się stało, obrońcy nie powinni dopuszczać do takich sytuacji - mówi Marek Nowicki, trener Ostrovii. - Strata tej bramki podcięła nam skrzydła i, można powiedzieć, ustawiła mecz.

Po zdobyciu bramki na 2:1 kaliszanie zaczęli grac jeszcze lepiej i długo utrzymywali się przy piłce. Grali bardzo mądrze i czekali na kontry. Gdy w 64 minucie kaliszan przed stratą gola uratował słupek wydawało się, że mecz znów stanie się wyrównany, a ostrowianie wrócili do gry, Calisia szybko jednak sprowadziła Ostrovię na ziemię. Kilka minut po tej akcji piękną akcją popisał się najlepszy tego dnia na boisku Christiana Nnamani, który fantastycznym lobem pokonał Pawłowskiego i ustalił wynik meczu na 3:1 dla gości.

Ostrovia – Calisia 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Kimura (24 min.), 1:1 Wrzesiński (36 min.), 1:2 Kostov (47 min.), 1:3 Nnamani (76 min.).

Wyjściowe jedenastki
Ostrovia:

Pawłowski - Krawczyk, Reyer, Czech, Błaszczyk, Szymanowski, Kowalski-Haberek, Cyfert, Wrzesiński, Gościniak, Stawiński.