Ostrovia Ostrów pokonała Czuwaj Przemyśl. Czas na baraże [ZDJĘCIA]

ŁB
Szczypiorniści KPR Ostrovia wygrali w ostatnim meczu sezonu zasadniczego z drużyną Czuwaj Przemyśl i teraz już mogą spokojnie przygotowywać się do baraży o wejście do Superligi.

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego piłkarze ręczni Ostrovii u siebie pokonali Czuwaj Przemyśl. O zwycięstwo nie było jednak łatwo. Gospodarze rozpoczęli zawody niemrawo i goście szybko zyskali przewagę, później zaczęli grać lepiej w defensywie, często przechwytywali piłki i wyprowadzali zabójcze kontry. Ze stanu 8:10 zrobiło się więc 14:11 dla naszych.

Pierwszą połowę wygrali biało-czerwoni 21:18, po zmianie stron zaatakowali goście z Przemyśla i do ostatnich minut trwała zażarta walka o zwycięstwo. Ostatecznie to miejscowi wyszli z pojedynku obronną ręką wygrywając 34:33.

Dzięki triumfowi ostrowianie przypieczętowali zajęcie drugiego miejsca w grupie B I ligi. W 26 meczach tego sezonu Ostrovia zdobyła 41 punktów i osiągnęła 20 zwycięstw.

Przed biało-czerwonymi baraże o wejście do Superligi. Przypomnijmy, że władze Ostrovii dostały też propozycję startów w tej lidze od przyszłego sezonu. Decyzja, czy ostrowianie zagrają w jednej z lepszych lig świata, jeszcze nie zapadła.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - SRS Czuwaj Przemyśl 34:33 (21:18)