Ostrovia Ostrów pokonała Victorię Września [ZDJĘCIA]

ŁB
Ostrovia Ostrów pokonała Victorię Września na inaugurację rundy wiosennej III ligi. Mecz ten nie był jednak ani łatwy, ani przyjemny. Goście postawili naszym piłkarzom bardzo twarde warunki, grali twardo, a momentami nawet brutalnie. Biało-czerwoni nie pozostawali dłużni i obie drużyny mecz kończyły z kilkoma żółtymi kartkami na koncie.

W 7 minucie pierwszy strzał w światło bramki oddał Konrad Rusek, ale był on zbyt lekki by zaskoczyć golkipera gości. 5 minut później groźnie uderzał Tomasz Kempiński ale futbolówka trafiła w boczną siatkę.

W 27 minucie przed szansą otwarcia wyniku stanął Damian Michalski, po tym jak jeden z graczy Victorii zagrał piłkę ręką w polu karnym. Gracz Ostrovii 1909 uderzył jednak zbyt lekko i bramkarz przyjezdnych nie miał problemów z wybronieniem strzału. Popularny "Siepy" zrehabilitował się tuż przed przerwą trafiając piłkę głową do siatki po wrzutce z rzutu wolnego Dariusza Reyera.

W 80 minucie sędzia główny wskazał po raz drugi w sobotnie popołudnie na "wapno". Tym razem w polu karnym sfaulowany został Tomasz Kempiński. Do wykonania "11" podszedł Łukasz Wiącek i podwyższył na 2:0.

Ostrowska defensywa spisywała się bardzo dobrze. Na słowa uznania zasługuje na pewno postawa nowego zawodnika w szeregach miejscowych - Łukasz Wiącek często musiał ostro walczyć z napastnikami i pomocnikami gości, sporo spokoju wnosił też do gry miejscowych Kamil Krawczyk, który często schodził ze skrzydła by wybijać piłkę głową z pola karnego.

Ostrovia 1909 - Victoria Września 2:0 (1:0)