Ostrovia sprawiła niespodziankę w II lidze

Młode koszykarki Ostrovii, które występują w II lidze sprawiły sporą niedpodziankę wygrywając w poniedziałek w Poznaniu z rezerwami AZS-u 66:63. Podopieczne Macieja Maciejewskiego były skazywane na pożarcie w stolicy Wielkopolski. Tymczasem stanęły na wysokości zadania i, po bardzo wyrównanym starciu, przywiozły do Ostrowa dwa punkty.

Pierwszą kwartę ostrowianki wygrały 19:18, a do przerwy prowadziły 36:32. W trzeciej partii przebudziły się miejscowe, które wygrały 18:13. Do końca meczu przyjezdne musiały gonić rywalki, bo przegrywały kilkoma punktami. Na szczęście więcej zimnej krwi zachowały nasze zawodniczki, które na 8 sekund przed końcem prowadziły 64:60. Miejscowe zdołały odpowiedzieć celną trójką i 2 sekundy przed końcem było tylko 64:63. Koszykarki AZS-u po wznowieniu gry musiały faulować by mieć jeszcze szansę na rzut, ale ostanie rzuty wolne biało-czerwone wykorzystały w stu procentach. Ostatnią kwartę wygrały one ostatecznie 17:13.

Najwięcej punktów dla biało-czerwonych zdobyły: Kaja Wróblewska - 13, Nicola Waliszewska - 11 i Agata Kowalczyk - 11, jednak cała drużyna zasługuje na słowa uznania.