Ostrovia utrzymała fotel lidera. Ostrovia - KS Sosnowiec 90:66

Ostrowianki pokonały we własnej hali KS Sosnowiec 90:66 i po dwunastu ligowych kolejkach z dorobkiem 21 punktów są liderem pierwszej ligi

Po zwycięstwie w Lublinie koszykarki Ostrovii zostały liderkami pierwszej ligi grupy B. W tej sytuacji w pojedynku z KS Sosnowiec, który zamyka ligową tabelę, podopieczne Kaspra Smektały były zdecydowanym faworytem. Ale sosnowiecki zespół jest bardzo niewygodnym rywalem. W pierwszej rundzie Ostrovia wygrała po bardzo wyrównanej walce 73:67.

- Cały czas przestrzegałem dziewczyny, by nie myślały, iż ten mecz wygra się sam - mówi trener Ostrovii. - To kolejne zwycięstwo trzeba będzie rywalkom wyrwać.

Mecz nie rozpoczął się po myśli ostrowianek, które w 2 minucie przegrywały niespodziewanie 2:7. Na szczęście uwagi trenera pomogły dziewczynom, które w 6 minucie doprowadziły do remisu 12:12. Ale rywalki nie zamierzały się poddać. Po akcjach Katarzyny Kosczielny wygrywały już 20:14, a pierwszą kwartę wygrały ostatecznie 24:21.

Ostrowianki po raz pierwszy na prowadzenie wyszły w 12 minuicie po trafieniu Karoliny Kaczmarek - 25:24. Chwilę później podopieczne Kaspra Smektały wygrywały już 36:25.
Od tego momentu spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie.

Przed ostrowiankami jeszcze kilka bardzo ważnych spotkań. W najbliższy weekend zagrają w Siedlcach, natomiast w piątek, 25 stycznia, zmierzą się u siebie z SMS-em Łomianki. A jeszcze dziewczyny czeka pojedynek pucharowy z MKS Konin, który zaplanowany jest na 16 stycznia.

Ostrovia - KS Sosnowiec 90:66 (21:24, 26:9, 27:15, 16:18)
Ostrovia: Parysek 17, Kaczmarek 16, Krygowska 13, Rosa 12, Misiek 7, Szymańska 6, Czaska 6, Cebulska 5, Mielczarek 4, Pawlak 2, Łuczak 2, Burlaga 0.
KS Sosnowiec: Kosczielny 23, Stawowska 18, Oskwarek 7, Sikora 6, Jaworska 4, Deko 4, Rutkowska 2, Szelwicka 2, Wolny 0, Kaczor 0, Kowalska 0.