Ostrovia w ekstraklasie! Nasze koszykarki rozbiły ŁKS, a później świętowały na Piaskach [ZDJĘCIA]

Koszykarki Ostrovii w wielkim stylu wywalczyły awans do ekstraklasy. Biało-czerwone nie dały żadnych szans rywalkom z Łodzi i już po dwóch meczach wielkiego finału wygrały I ligę! Wieczorem zawodniczki bawiły się wspólnie z fanami na Piaskach.

Ostrowianki tak dobrze rozpoczęły drugie spotkanie finały play-off w Łodzi, że trener Wojciech Szawarski mógł po pierwszej kwarcie rotować składem i wprowadzać rezerwowe. Jego podopieczne nie chciały zostawiać sprawy awansu przypadkowi i doprowadzać do tego by decydował o nim trzeci mecz w Ostrowie. Wówczas pewnie na biało-czerwonych ciążyła by większa presja, a w takich przypadkach nie trudno o wpadkę.

Pierwszą kwartę ostrowianki wygrały 25:13. W kolejnej odsłonie przyjezdne kontrolowały wydarzenia na parkiecie. W 16 minucie prowadziły już 38:21, by na przerwę zejść z przewagą 46:27.

Po zmianie stron Ostrovia nie zwalniała, choć to gospodynie wygrały dwie ostatnie kwarty, wiadomo było, że łodzianki nie zagrożą biało-czerwonym i puchar za wygranie I ligi powędruje w ich ręce.

Bohaterki z Ostrovii dojechały do Ostrowa późnym wieczorem, pierwsze kroki sztab i zawodniczki skierowali na cmentarz by świętować swój sukces przy grobie Andrzeja Kowalczyka. To właśnie tragicznie zmarłemu trenerowi drużyna dedykuje awans. Na cmentarzu nie brakowało śpiewów dla ś.p. "Kowala", były też wspomnienia ze wspólnych meczów i łzy wzruszenia.

Później Ostrovia przyjechała na Piaski by świętować awans z kibicami. W towarzystwie prezydent Ostrowa beaty Klimek wznosiły w górę puchar i złote medale. Z szampanami w dłoniach ostrowianki krzyczały "Mamy to!", a wspólnie z nimi śpiewali kibice.

ŁKS SMS Łodź – Ostrovia 58:70 (13:25, 14:21, 13:11, 18:13)
Ostrovia: Motyl 16, Stelmach 13, Jasnowska 10, Cebulska 9, Stępień 8, Jackowska 8, Ostrowska 4, Winnicka 2, Nowicka 0, Kaczmarek 0.

W rywalizacji 2:0 dla Ostrovii. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem:

Ostrovia – ŁKS SMS Łódź 67:57 (15:15, 17:20, 22:12, 13:10)
Ostrovia: Jasnowska 13, Cebulska 12, Stelmach 10, Motyl 10, Jackowska 7, Stępień 6, Ostrowska 5, Kaczmarek 2, Winnicka 2, Nowicka 0.

Więcej w piątkowym wydaniu "Ziemi Kaliskiej".