Ostrów: V runda motocrossowych Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej dla gospodarzy! [ZDJĘCIA]

Zawodnicy Ostrowskiego Klubu Motocrossowego zdominowali V rundę Mistrzostw Polski strefy Zachodniej, która odbyła się wczoraj na torze przy ul. Osiedlowej. Ostrowianie zdobyli w sumie 1166 punktów i wygrali klasyfikację drużynową.

W imprezie wzięło udział prawie 200 zawodników z 20 klubów. Na drugim miejscu za OKM-em uplasowała się ekipa z Polkowic, a na trzecim WKM Wschowa. Dzięki świetnemu występowi u siebie OKM awansował na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Indywidualnie nie do pokonania byli Kamil Nowakowski i Katarzyna Śron, którzy wygrali dwukrotnie w swoich klasach: kolejno MX2 i MX kobiet. Wśród pań siódmą lokatę zajęła Sandra Śron.

Na wysokim, czwartym, miejscu w klasie MX2 uplasował się Paweł Szkopek. Chwilę później linię mety minął... Tomasz Gollob. Najbardziej utytułowany polski żużlowiec zjawił się na zawodach motocrossowych w naszym mieście po raz pierwszy i zajął siódme miejsce. Do triumfatora stracił 33 punkty, w pierwszym wyścigu był 5., a w drugim 10.

W klasie MX2 junior swoje wspaniałe umiejętności potwierdził zawodnik OKM-u Nikolas Dal Canton. W pierwszym wyścigu zajął drugie miejsce, choć dwa razy upadał na tor. Drugi wygrał już bez problemów.

W klasie MX65 na 5. miejscu znalazł się Franciszek Karczewski, a wśród zawodników ścigających się quadami na 3. pozycji finiszował Tomasz Fryga.

Klasę MX1C wygrał Marcin Wójcik (Klub Motocross Polska Polkowice), w klasie MX65 triumfował Fabian Fedyczkowski (RACING CLUB Leszno), w klasie MX85 zwyciężył Marcin Bandosz (MKS Nekla), klasę MX Open wygrał Dominik Bolewicz (Automobilklub Głogów), w klasie MX Masters triumfował Andrzej Szalbierz (MKS Nekla), a klasę MX Quad Open wygrał Paweł Bartkowiak (WKM Wschowa)