Ostrów Wielkopolski: Ostrovia 1909 pokonała Polonię Leszno 2:1

Martyna Praska
Mimo braku na boisku kontuzjowanego Bartosza Jankowskiego Ostrovia 1909 pokonała na wyjeździe Polnię Leszno 2:1. Zawodnika zastąpił młody Bartosz Jureczek, który dobrze sprawdził się w meczu.

Polonia Leszno musi odrabiać straty, pierwszy raz w tym sezonie piłkarskim została pokonana 2:1. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego dobrze poradziła sobie z przeciwnikiem, mimo nieobecności, kontuzjowanego Bartosza Jankowskiego.

KKS Kalisz - Motor Lublin. Gospodarze zdobyli pierwszy z dru...

Ostrovia prowadziła zdecydowaną grę na boisku przeciwników. W 19 minucie Mikołaj Marciniak umieścił piłkę w siatce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Kowalskiego. Kilka minut w wcześniej w podobnej sytuacji znalazł się Szymon Celmer, ale zabrakło mu odpowiedniego wykończenia. W 51 minucie Polonia Leszno wyrównała stratę piłki doprowadzając do wyniku 1:1. Konsekwentna gra w 63 minucie przyniosła drugie trafienie Mikołaja Marciniaka. Tym razem w pole karne dogrywał Damian Błaszczyk. Ostrovia 1909 trzymała tempo do końca i zakończyła mecz swoim zwycięstwem 2:1.

Polonia Leszno – Ostrovia 1:2 (0:1)