Ostrowianin w drużynie wicemistrzów na Mistrzostwach Polski Policji w Piłce Siatkowej Halowej

Sandra Perlińska
Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Halowej 2018
Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Halowej 2018 KPP Ostrów Wielkopolski
W dniach 12-13 września 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Halowej zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Zawody zostały objęte honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji. Drużyna z Wielkopolski, w której skład wszedł też ostrowski policjant po zaciętej walce, stanęła na drugim stopniu podium.

Do rywalizacji stanęło 11 drużyn. Drużyna KWP w Poznaniu, którą reprezentował również policjanci ostrowskiej komendy mł. asp. Łukasz Cierniak zdobyła srebrny medal ulegając w meczu finałowym 3-1 drużynie KWP Katowice. III miejsce zajęła drużyna KWP w Bydgoszczy pokonując drużynę KWP Opole 3-1. Najlepszym atakującym turnieju został zawodnik KWP Poznań – sierż. szt. Roman Pilch z KPP w Pile.

Tego typu zawody to okazja, zarówno do sportowej rywalizacji, jak również do spotkania i wymiany doświadczeń z kolegami z całego kraju. Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Juszyński.