18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ostrowianki pokonały liderki I ligi. SMS PZKosz Łomianki - Ostrovia 73:80

Koszykarki Ostrovii wygrały na wyjeździe z SMS PZKosz Łomianki 80:73 To największa niespodzianka tegorocznego sezonu

Koszykarki Ostrovii nie były faworytkami z SMS PZKosz Łomianki. Trener Kasper Smektała zapowiadał jednak, że z liderkami pierwszej ligi jego podopieczne walczyć będą o każdą piłkę przez całe 40 minut. I rzeczywiście, ,,biły'' się i dzięki temu po pierwszej kwarcie remisowały 19:19. Równie zacięta była druga odsłona. W 18 ostrowianki wygrywały 38:35. Ostatecznie na przerwę koszykarki z Ostrowa schodziły prowadząc 43:37. W tym okresie gry najwięcej punktów zdobyły: Magdalena Parysek i Edyta
Mielczarek - po 8.

Po przerwie ostrowianki wyszły bardzo zmobilizowane, a gospodynie widząc, iż zwycięstwo im się wymyka, grały coraz bardziej nerwowo. Po 32 minutach Ostrovia prowadziła już 68:53. Nie do zatrzymania była Magdalena Parysek, która nie tylko zdobywała punkty, ale także zbierała wiele piłek na tablicach. Na trzy minuty przed końcem ostrowianki prowadziły 76:63 i były coraz bliżej sprawienia ogromnej sensacji. W samej końcówce szkoleniowiec Ostrovii wpuścił na parkiet juniorki.